Slavnosti růžového vína 2016

Slavnosti růžového vína 2016

zpět

Letos se konal již druhý ročník Slavností růžových vín, který se opravdu vydařil. My s Vestavnými spotřebiči, pažitkou a našim kuchyňským studiem jsme letos absolvovali premiéru. Stella interier vyrobila polní kuchyně na míru, které slušely stanům z firmy SunInvent, Vestavky je vybavili kuchyňskými spotřebiči a pažitka zaštiťuje vybrané restaurace, které vařili pro návštěvníky opravdové delikatesy. Aby se mohli návštěvníci pohodlně usadit v zámeckém parku, firma Pletex ušila přímo pro tuto příležitost nádherné růžové piknikové deky s logem slavností. Poděkování patří firmám Electrolux a Fagor, které nám doporučily a poslaly spotřebiče pro vaření živě. Než se spustil unikátní bezhotovostní paltební systém s čipy s logy růžovek, bylo nádvoří třebíčské Baziliky plné. Ano, zaskočila nás hojná účast, přiznáváme. Z loňských 400 lidí se na nádvoří hemžilo asi 3000ci lidmi.

A jak to všechno vzniklo?

Růžovky do Třebíče přivezlo nemluvně v růžovém kočárku. Ne, neválí se kolem nás desítky vypitých lahví růžového vína. Myslíme to růžově vážně. Když se totiž duchovního otce Slavností růžového vína Rosti Maleny zeptáte, jak se zrodila myšlenka uspořádat Růžovky, dozvíte se, že v tom má nevědomky prsty jeho dcera.

No dobře. Tak prsty možná ne. Spíš ten kočárek. Zkrátka když se Růžovému guru narodila holčička, jezdíval s ní na nádvoří třebíčského zámku a do přilehlého parku. Tam si sedl pod růžový keř a došel k růžovému osvícení: Skvělé místo pro pohodovou akci s rodinnou atmosférou!

Letošní foodparty posune růžovky o level výš

A protože se v Salse už pár let snaží po Třebíči šířit kulturu pití kávy a vína, tak o náplni prvního ročníku bylo jasno. Loňské oťukávání růžového terénu se vrchnímu kavárníkovi zalíbilo natolik, že si sudy starostí na bedra naložil letos znovu.

Ale protože je to guru osvícený, odložil na okamžik své růžové brýle a o pořadatelskou tíhu se nakonec podělil. Moudré rozhodnutí – vždyť druhý ročník bude obohacen například o koncepci čtyř restaurací. Každá z nich nabídne chutě odlišných gastronomií. Jmenovatele však budou mít společného: kvalitu.

Ta je ostatně hlavní předností Slavností růžového vína. A také jejich největší odlišností od ostatních třebíčských akcí. Ty totiž většinou táhnou na hudebníky nebo jinou kulturu a jídlo a pití je tam často bráno jen jako rychlé čerpání paliva pro dobití energie. Růžovky oproti tomu chtějí být hlavně pohodovým gastro zážitkem, který okoření špetka genius loci a dochutí kapka kulturního povyražení.

Za rok chceme servírovat celovíkendovou pohodu

Dobrá. Takže proti prvnímu ročníku čeká návštěvníky Růžovek celkem velký posun. A co dál? Pokud se letošní Slavnosti budou líbit, chtěli bychom přejít na dvojdenní formát, více využít prostranství zámeckého komplexu a také nabídnout návštěvníkům možnost aktivního zapojení. Třeba prostřednictvím růžových workshopů…

Více informací o celé akci se dozvíte na oficiálních stránkách www.slavnostiruzovehovina.cz.

Fotogalerie
Videa


Zámecká pohoda na Slavnostech růžového vína 2016

 

 

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI