Svatební veletrh na Zámku ve Valči

Svatební veletrh na Zámku ve Valči

zpět

Hlavním hostem byla Agáta Prachařová (Hanychová), která díky nepřízni počasí přijela o něco později. Trošku se nám na dovolené „připálila“ do černa, ale i tak jsme byli zvědaví na její  profi přednes na molu.

Letos poprvé jsme se s pažitkou účastnili již třetího ročníku svatebního veletrhu, který organizovala svatební agentura Svatba, jak má být.
Tak nějak jsme se na poslední chvíli rozhodovali, jestli Vám máme co nabídnout. Spotřebiče s. r. o., které mohou vybavit domácnost novými, a těmi správnými spotřebiči byla jasná volba. Další hlavní partner pažitky je Stella interiér (interiéry na míru, kuchyně, vařící zázemí pro pažitku), je dalším hlavním tématem novomanželských párů, takže jsme rozhodně nešlápli vedle.

A co pažitka?

Jak jsme již na Facebooku avizovali, zvolili jsme opravdu jednoduché pažitkovské MENU, které se skládalo z Jaroměřického chleba z pekárny KLAS a pomazánkového másla z Jaroměřické mlékárny. Za doprovodu čerstvé pažitky jsme byli překvapeni úspěchem. Věty jako: „Lepší než oběd!“ nám vyrážely dech a s kolegyní Mončou jsme se tiše tetelily pýchou :). 540 chlebíků ala pažitka snědeno!
Neuvěřitelné…dvě hodiny před koncem však začalo docházet pomazánkové máslo. Kamarádka zahlédla paní, která měla údajně být dcerou jisté paní Janečkové, která snad o ulici vedle má malé smíšené zboží. Rozšířily se mi panenky a já šla. Sice s hloupým pocitem, že paní otravuji při prohlídce...ale šla. S výrazem infarktu jsem ji vylíčila, jaká situace u našeho stánku nastala (paní věděla, protože dcerce chlebík chutnal také). S maximální ochotou tasila mobil z kabelky, a telefonicky poprosila maminku o pomoc. Asi za deset minut se řítilo branami červené autíčko s milou paní, která měla v tašce rovnou deset pomazánkových másel značky: Jaroměřické pomazánkové máslo lahůdkové (pecka)!

Tímto bych ráda poděkovala paní Janečkové ze smíšeného zboží ve Valči, za ochotu a pomoc. Moc ji zdravíme a ještě jednou děkujeme.

A postoupíme dále, protože jak se jedná o jídlo neznám bratra!
Svatební veletrh se letos konal na Zámku ve Valči, který je nově opraven a interiér i exteriér mi opravdu braly dech. Když pominu kameny, dlažby, krovy v sále, jen toalety mně pomalu bránily vrátit se do sálu mezi vystavovatele. Nádherné, čisté, noblesní…krásné. Bohužel jsme neměly s kolegyní čas, připojit se k prohlídce zámku, ale to určitě v budoucnu napravíme. Rozhodně se klaníme k takovému dílu, kdy pomalu z ruiny, někdo dokáže vybudovat takovéto nádherné „panství“.

Ráno, jak si všichni jistě vzpomínáte, počasí veletrhu do karet moc nehrálo. Neuvěřitelně zrádná ledovka, kluziště před zámkem a studený silný vítr ze Sibiře. Okolo zámku byl problém s ledovou plochou okamžitě řešen. To vše nám nahánělo pocit, že účast nemusí být vysoká. A hlavně organizátorky doufaly, že všichni dorazí v pořádku a ve zdraví.

Sál v prvním patře byl připraven dle mého soudu povedeně, přehledně a účelově. Jak se pomalu stolečky plnily, nebejt vdaná a po třicítce, asi bych si aj ženicha vybrala! :D Kecááám! Vystavovatelé byli různí.  Co všechno bylo možné na svatebním veletrhu vidět?
Určitě jsme si všimli prodejce automobilů, postelí a dekorací, společenských bot, šatů, spotřebičů, kuchyní a iteriérů, prstýnků, šperků, kosmetiky, modeláže nehtů, úpravy vlasů, svatebních šatů, ortopedické obuvi, optiky a jiných zajímavých vystavovatelů. Samozřejmě nechyběla nabídka služeb fotografů, kteří nabízeli jak svatební videa, fotky a vše okolo, tak i vlastní poradenství, jak splnit Vaše očekávání a sny o svatebním dni. Samozřejmě nesmíme opomenout cukrárny, restaurace a jejich sladké, barevné dobrůtky, které na nás ke stánku neustále mrkaly. (smích)

Program byl bohatý.
Barmanská show, hudební orchestr, vystoupení folklorního souboru Bajdyš, módní přehlídky nádherných modelů svatebních šatů, spodního prádla, společenských šatů a to vše za doprovodu vystoupení gymnastky Elišky Dočkalové nebo pěveckého dua.  Modelové a modelky z agentury Top Eventum byli úžasní. Též chválíme!

Hlavním hostem byla Agáta Prachařová (Hanychová), která díky nepřízni počasí přijela o něco později. Trošku se nám na dovolené „připálila“ do černa, ale i tak jsme byli zvědaví na její  profi přednes na molu. Nechci se nikoho dotknout (návštěva to byla zajímavá a určitě hodně lidí nalákala), ale její barva kůže byla opravdu neprofesionálně tmavá! Na mole se vyjímala, ne pro její modelingové zkušenosti, ale pro výrazně tmavou až nepřirozenou barvu pleti. Tak nějak jsem místo šatů sledovala barvu její kůže, je to venku no! Já víííím, že se právě vrátila z dovolené, ale na druhou stranu je to modelka a měla by si nějaké to „pleťové dekórum“ udržet pro práci v mezích, nebo ne? Ale rozhovory na pódiu s ní, byly milé, nemohu říct, že v projevu nějak společensky pochybila. Ať jsem spravedlivá a tímto Agátku zdravíme.

AVŠAK POZOR!!!!

Když vstoupila na molo pořadatelka Eliška Hoblová (Zbožínková), bývalá miss poupě a miss různých celorepublikových soutěží, cvičitelka Zumby a další výčet si necháme na později, "PO třech dětech", padla mi teprve brada!
Nádherný, milý, ladný krokový přednes, který spolu s ťapajícími VLASTNIMI dětmi za potlesku předvedla, strčil naši návštěvičku z Prahy s přehledem do kapsy. A to musí uznat všichni přihlížející!?
Agáta Prachařová odmítla jakékoliv další dílčí rozhovory, tak jsme se ji nemohli zeptat na pár věcí z oblasti jídla, ale stejně jsme si již mysleli na Elišku, která se bude v nejbližší době účastnit jedné nejmenované celorepublikové soutěže a tak uděláme rozhovor právě s ní :). A rádi!
Pár tematických fotografií Vám dovolí nahlédnout na stolky některých vystavovatelů, jako byly nejrůznější cukrárny, Víno Hruška se zastoupením třebíčské kavárny SALSY (kamarádi pažitky), restaurace, butiky a mnoho dalších.

Tento report, jsem si nikterak nechystala a píši ho horkou jehlou tak, jaké dojmy na mě tento svatební veletrh zanechal. Celkové hodnocení veletrhu?
Krásné prostředí, se zajímavými vystavovateli, s bohatým programem a vtipnou, přirozenou paní moderátorkou Lindou Měrkovou, která v určitých chvílích i velice dobře improvizovala:) Celý den uváděla velice příjemně. Zdravíme též!
Tak nějak mi nevyšly všechny fotografie, tak jakmile něco dostaneme od ostatních fotografů, určitě dodáme. A omluvte popřípadě kvalitu, byl to opravdu chvilkami frmol. Pět set chlebů, je pět set chlebů.


Děkujeme svatební agentuře: Svatba, jak má být! ….. za pozvání a těšíme se na další ročník!
Autor článku: Monika Růžičková
Hlavní foto: Horácké noviny Třebíč

Fotogalerie
Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI