Kateřina Hadidi

Kateřina Hadidi zpět

jméno a příjmení Kateřina Hadidi
znamení lev
povaha přátelská a pozitivní, s úsměvem na tváři i na srdci
koníčky hudba, jazyky, tanec, grafický design, psaní, čtení, dobrý muzikál
sny a cíle Naučit se číst a psát tuniskou arabštinou. A sny? Abychom já a všichni moji milovaní
měli dlouhý, šťastný a zdravý život.
Facebook Obchůdek Naturka

 

Velmi se ztotožňuji s větičkou, jež na mě svítila a volala: „Já jsem ta, co vystihuje tvůj pohled na svět“, když jsem četla Korán. Zní takto – „Přidržuj se tedy toho, co bylo ti vnuknuto a tehdy zajisté půjdeš po cestě přímé“. (43. súra Az Zuchruf, Korán). Řiď se srdcem a intuicí a takto nikdy nesejdeš ze správné cesty. Do paměti se mi také vryla slova hlavního hrdiny filmu Into The Wild, která s předchozí myšlenkou koresponduje –„Musím uznat, že se lidský život dá řídit rozumem, ale možnost ŽÍT je tím zničena“.

Krásný den všem!

Jmenuji se Katka Hadidi a tohoto času jsem 25 letou hrdou dcerou báječné maminky Mirky z Naturky a Jógy Třebíč a tatínka Pavla - božského DJ Nahycze. Moje srdce navždy a bez plánu na změnu zůstává doma v Třebíči, osud mě však radostně vane do světa. Letošní únor přinesl snubní prstýnek na mou levou ruku a krásně znějící tuniské příjmení mého milovaného manžela Nizara. Po nezapomenutelných letech studia na Gymnáziu Třebíč a poté v Brně na MU - Geografii a Anglickém jazyce, jsem jako mávnutím proutku spadla z nebe na tuniskou půdu a následující dva roky tam díky skvělé práci delegátky a úžasnému klukovi - s nezbytnými přestávkami věnovanými domovu – zůstala. Perfektní zkušeností byly taky čtyři měsíce práce au-pair v zamilované Vídni. Letos v červenci jsme se s manželem přemístili do Marseille, půvabné metropole jižní Francie, a necháváme na milosrdném osudu, jak dlouho nás tu zdrží. Alespoň na dálku a virtuálně se nyní snažím pomáhat mamince s veškerým internetovým děním ohledně Naturky i Jógy a velmi si taky vážím toho, že jsem mohla být přítomná v měsících, kdy jsme společně Jógu Třebíč rozjížděli. Ráda se učím novým jazykům a Marseille mi rozhodně umožňuje nechat dopadat snahu na úrodnou půdu. Začátečnické lekce francouzštiny jsou skvělé a klábosením nejen s manželem a jeho hodnou rodinou, ale i s místními trhovci, perfektně trénuji i tuniskou arabštinu, která se mi pochopitelně stala vášní.  Moje vzácné zkušenosti z Tuniska a Marseille mi budiž inspirací k psaní článků pro Vás, milé čtenáře Pažitky, a doufám, že v mých slovech najdete vřelost, se kterou je píši, potěšení, ale třeba také inspiraci k návštěvě nových míst a odhodlání vydat se třeba i tam, kam Vás průvodce nezavede. Všem z Vás přeji dny plné úsměvů a děkuji za Váš čas strávený s mým povídáním.

Fotogalerie
Recepty kuchaře
Tapenáda

Tapenáda

Tradiční středomořská pochoutka....

29.11.2013 Doba přípravy: 15 min více info
Salát mechouia

Salát mechouia

Lahodný pálivý salát z pečených paprik....

27.11.2013 Doba přípravy: 45 min více info
Tuniské mlawi

Tuniské mlawi

Tuniské plněné MLAWI [mleui], jeden z mnoha druhů neopakovatelného tuniského pouličního rychlého občerstvení. 

27.11.2013 Doba přípravy: 60 min více info
Slávky na víně

Slávky na víně

Nejméně zábavnou částí přípravy skvělých slávek je jejich čištění. 

22.11.2013 Doba přípravy: 60 min více info
Tuniský tajine

Tuniský tajine

Pokud si ve většině arabských zemích poručíte TAJINE [tažin], můžete se těšit na dušené maso v omáčce se zeleninou mnoha variací, připravované v typické keramické nádobě ve tvaru obráceného trychtýře. 

22.11.2013 Doba přípravy: 60 min více info
zpět na home stranu
Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI