Pažitka
Název:

Gougère - sýrové kuličky


Gougère - sýrové kuličky


Ingredience:
Ingredience:
mléko250 ml
máslo100 g
sůl1 lžička
mouka150 g
vejce3 ks
tvrdý sýr + tvrdý sýr na strouhání50 g
Postup přípravy:

Konečně jsem se dostala k receptu na sýrové kuličky. Recept mám z úžasné kuchařky CULINARIA FRANCIE, která zaujímá čestné místo v naší knihovničce.

V menším kastrolu rozpusť ve mléce na střední teplotě máslo. Přidej mouku a sůl, a míchej směs, která bude mít konzistenci kaše. Postupně se bude těsto přetvářet v kompaktnější, až se spojí úplně - na nižší teplotě ho budeš tzv. odpalovat, stejně jako třeba těsto na věnečky. Nakonec až se těsto nebude lepit k hrnci tak ho přendej do mísy a nech vychladnout.

Přimíchej jedno vejce po druhém.

Těsto spojuji se třetím vajíčkem - vajíčko se s těstem spojí po chvíli míchání.

Poté taky přidej na kostičky nakrájený sýr (můžeš přidat i na kostičky pokrájenou klobásu). Vzniklé těsto pomocí lžíce nebo potravinářského pytlíku tvaruj na pečícím papíru do kuliček, posyp strouhaným sýrem, a peč při teplotě 180° asi 20 minut - do obligátního zezlátnuní.

Ty moje kuličky jsou malinko tekutější, v původním receptu byly 4 vajíčka, těsto by mělo být trošku tužší. 

Sýrové bochánky jsou uvnitř nadáýchané.

Podrobné info:
Počet porcí10 porcí
Čas přípravy30 min

Autor:
Šárka Orságová

    zavřít okno