Pažitka
Název:

Hráškovo-špenátová krémová polévka pro děti od 8 měsíců


Hráškovo-špenátová krémová polévka pro děti od 8 měsíců


Ingredience:
Ingredience:
mražený hrášek200 g
mražený špenát100 g
cibule1 ks
česnek3 stroužky
vývarcca 700 ml
sůl dle chuti
muškátový oříšek dle chuti
smetana nebo plnotučné mléko ke zjemnění
olej dle potřeby
Postup přípravy:

Hráškovou polévku miluje, špenátovou nejí. Znáte to? A co se stane, když uděláte hráškovou se špenátem? Nikdo to nepozná, samozřejmě.

Na malém množství olejem osmahněte nahrubo pokrájenou cibuli. Až začne zlátnout, přidejte ještě česnek na plátky a společně dopečte. Poté podlijte vodou nebo vývarem, nechte přijít k varu a přidejte hrášek a špenát. Jen krátce prohřejte a poté rozmixujte tyčovým mixérem na hladký krém. Zjemněte jej smetanou nebo plnotučným mlékem a dochuťte solí a nastrouhaným muškátovým oříškem. V případě potřeby nařeďte ještě dalším vývarem na správnou hustotu. 

Doporučuji servírování s pár kapkami panenského oleje, přidat můžete i libovolná semínka (od 2 - 3 let) či krutony. S kouskem chleba polévka směle nahradí i hlavní chod. 

Dětská specifika:

Smetana nebo mléko po tepelné úpravě jsou tabulkově doporučovány od 1 roku. Nic se ale nestane, pokud je ke zjemnění menším dětem nepoužijete. 

Pozor na cibuli a česnek - jsou hůře stravitelné a mohou nadýmat, nedávejte je tedy dětem, které ještě nemají tyto potraviny vyzkoušené.

Hrášek je doporučován od 8 měsíců, špenát je vhodný mezi prvními druhy zeleniny. 

Dětem do 1 roku nesolíme a šetříme také s kořením.

Podrobné info:
Počet porcí4 porce
Čas přípravy20 min

Autor:
Barbora char

    zavřít okno