Pažitka
Název:

Karolínčin vločkový koláč pro děti od 1 roku


Karolínčin vločkový koláč pro děti od 1 roku


Ingredience:
Ingredience:
vejce2 ks
mouka100 g
ovesné vločky100 g
cukr80 g
máslo nebo ghí1/2 kostky
mléko1/2 hrnku
velké jahody4 ks
mandarinky1 malá plechovka
kypřící prášek (bezfosfátový)1/2 balíčku
Postup přípravy:

„Mami, když mám dnes ty pololetní prázdniny, chtěla bych si něco upéct. Už jsem si na to připravila recept!“, mávala na mě Karolínka obří plachtou o velikosti A4 s mnoha přeškrtanými písmenky a obrázky. Je v začátku první třídy, písmenek umí jen pár, ale vaření se mnou ji baví odmalička, takže základy už má podchycené. Vzaly jsme tedy onu plachtu a podle jejího smyšleného receptu vše upekly. Tedy vlastně Karolínka si upekla sama. Neměnila jsem na jejím nápadu nic, jen jsem upravila dobu pečení. A výsledek? Úžasný koláč! Koláč mojí Karolínky! Jsem na ni strašně hrdá, je to prostě maminčina holka.

Vejce vyšlehejte s cukrem, poté vmíchejte rozpuštěné máslo a mléko. Přidejte mouku, nadrcené vločky a kypřící prášek. Vymíchejte v těsto, které je o něco řidší než třeba klasické bábovkové (je to ale dobře, protože vločky trošku tekutin ještě vsáknou).

Nalijte do vymazané (případně silikonové) koláčové formy a ozdobte na kousky nakrájeným ovocem (my jsme použily mandarinky a jahody, jak to měla Karolínka v receptu, ale určitě se hodí i jiné ovoce).

Pečte v troubě vyhřáté na 180°C přibližně 30 – 40 minut, případně jinak dle zkušeností s vaší troubou. Dopečení zkontrolujte špejlí.

Dětská specifika:

Podrobné info:
Počet porcí8 porcí
Čas přípravy60 min

Autor:
Barbora Charvátová

    zavřít okno