Název:Pečený pstruh a salát s ananasem
Ingredience:
čerstvý pstruh | 1 ks |
sůl | špetka |
sušený rozmarýn | špetka |
citron | 1/2 ks |
červená cibule | 1/2 ks |
máslo | kousek |
Salát: |
čerstvý špenát | hrst |
kysané zelí | dle chuti |
ledový salát | pár lístků |
červená paprika | 1/2 ks |
mrkev | 1 ks |
ananas | dle chuti |
červená cibule | 1/2 ks |
světlý ocet Balsamico | pár kapek |
slunečnicový olej za studena lisovaný | trochu |
drcený kmín | špetka |
sůl | špetka |
pepř | špetka |
Ingredience: |
Postup přípravy:Tohle jídlo vzniklo úplnou náhodou - čistě experiment, však to znáte...no a opravdu zachutnalo.
Pečená ryba a trošku exotičtější salát - to je něco pro mě. Co vy, taky máte rádi takové ty "podivuhodné" kombinace?
Nejdřív bych chtěla napsat něco k tomu pstruhovi. Koupila jsem ho čerstvého a musím uznat, že to je úplně jiné "žrádlo", než ty mražené mršky. V upečeném mase byl opravdu cítit rozdíl - bylo voňavější a křehčí. Takže pokud máte možnost někde čas od času koupit čerstvou rybu, tak s chutí do toho, vyplatí se! :)
Pstruha jsem omyla pod tekoucí vodou a pootevřela jsem mu bříško přesně tam, kde byl vykuchaný. Vnitřek jsem jemně osolila, okořenila sušeným rozmarýnem a vycpala plátky citronu a červené cibule. I z vnější strany jsem ho jemně posolila, dala na plech s trochou vody a přidala pár plátků másla. Takto připraveného pstruha jsem dala péct do vyhřáté trouby na 200°C po dobu asi 35 minut. Na posledních 5 minut jsem snížila teplotu na 180 °C a troubu přepla na režim gril, aby byla kůžička křupavá
Salát:
Vše si důkladně omyjeme, ananas okrájíme a cibuli s mrkví oloupeme. Salát natrháme na kousky a dáme do mísy, přidáme špenát, pokrájené kysané zelí a nahrubo nastrouhanou mrkev. Ananas nakrájíme na kostičky, cibuli na tenké proužky, papriku na nudličky a přidáme k základu.
Zálivka: světlý ocet Balsamico a slunečnicový olej smícháme dohromady se šťávou z kysaného zelí, osolíme, opepříme, přidáme kmín a vylijeme na salát. Promícháme a necháme aspoň 20 minut odpočívat, aby zelenina pustila šťávu a chutě se spojily. Pak už jen stačí dát na talíř pstruha, salát a můžeme si užívat tu skvělou souhru chutí :)
Podrobné info:
Počet porcí1 porce
Čas přípravy45 min
Autor:
zavřít okno