Kružíkovic sypané potraviny

Kružíkovic sypané potraviny zpět

První Bezobalový obchůdek v Třebíči, nákup do vlastních nádob či pytlíků. Mouky z mlýna, sušené ovoce luštěniny, obiloviny, koření, ořechy, recepty, knihy. Přijďte a my Vám nasypeme. Společně pomůžeme naší přírodě.

Oficiální web: www.sypane-potraviny.cz
Facebook: Bez obalu Kružíkovic sypané potraviny v Třebíči

 

Náš příběh aneb Proč sypané potraviny?

Všechno začalo, když mi moje kamarádka Eva přivezla jednoho sobotního odpoledne tu pravou kvalitní mouku přímo z mlýna. Koláče, buchty ale i knedlíky měly najednou lahodnou chuť. Nikdy bych nevěřila, jen z povídání, že mouka může být tak lahodná, jaká byla za mého dětství, když babička upekla "honzovy buchty". Vždyť je to jen mouka???!!!

Najednou mělo všechno rychlý spád. Při našem jednom nákupu a vybalování koupených potravin, k uložení jak do lednice, tak do všech dóz a pytlíků v potravinové skříni. Popelnice a tašky na tříděný odpad přetékaly a my nad nimi stáli den co den bezradní. U nás na vsi se odpad odváží jednou za 14 dní a tak jsme skladnili a skladnili až do onoho dne. Koupili jsme tedy větší popelnici. Tím naše trápení s odpadem na chvíli ustálo. Jenže!­? I když nádoba na odpad byla větší, nic se vlastně nevyřešilo. Vše se opakovalo, jen ve větším.

Naše večerní sedánky s tématem řešení odpadu a šetření přírody nabraly ten nejlepší směr.

Rozhodli jsme se s mužem, že začneme nakupovat úplně jinak, než jsme zvyklí. Ze začátku to bylo náročné, nachystat si podrobný seznam všeho co bychom chtěli nakoupit, k tomu všemu vzít krabičky, pytlíky a sklenice na mléko. Jenže ne u všech potravin je možnost nakoupit sypané. Ale i to málo za to stálo. V supermarketech nakupovat do krabiček například uzeniny jde, jen nám opět celou naši krabičku zabalili do fólie a přes ni dali kód k pokladně. Ach jo. Tak šup šup k řezníkovi.

Můj první pocit když jsem vyšla z řeznictví, kde šunku, sýr i maso, daly prodavačky do nachystaných krabiček, byl opravdu nepopsatelný. Načepovala jsem mléko do sklenic z mlékomatu a můj plný proutěný košík dala hrdě do auta. Doma jen uložit do lednice. Žádný odpad!!!!! A takto pokračovaly naše nákupy, byli jsme na sebe hrdí. Nenechali se strhnout všemi lidmi, byli jsme v ten moment v obchodě jiní a divní. Ale nám to nevadilo.

A takto vznikl nápad a první krok, vytvořit pro nás všechny, kdo chtějí šetřit naší krásnou přírodu a hlavně svoje zdraví, malý obchůdek, kde si bude moci každý nakoupit sypané potraviny a nebude si připadat divně "Kružíkovic sypané potraviny".

Přijďte si k nám nechat nasypat, rádi Vás uvidíme.

Jak u nás nakoupíte aneb do čeho sypat?

Smyslem obchůdku "Sypané potraviny" je, nákup do vlastních nádob či plátěných pytlíků. Ale nejen to.

V našem obchůdku Vám potraviny nasypeme do plátěných pytlíků z bavlny, různých velikostí, motivů a barev, které si při prvním nákupu u nás můžete zakoupit. Jsou velmi skladné a v kabelce či batohu nezaberou mnoho místa, takže je můžete mít stále u sebe. Máme pro Vás pytlíky na mouku, čočku, jáhly, ale i chléb i rohlíky. Nebo si jednoduše přinesete vlastní.

Nakupovat můžete do vlastních nádob, plastových krabiček, dóz či sklenic. Jen mějte na paměti, dobrý uzávěr nádoby. Aby se vám třeba čočka nerozkutálela po kufru auta nebo nerozsypala po chodníku.

Také máme papírové pytlíky, které si můžete zakoupit za symbolickou cenu, jestliže jste si nestihli nachystat seznam a vlastní nádoby. Ovšem papírové pytlíky nejsou úplně smyslem naší vize, ale jako poslední možnost nákupu. Takže pokud se tak stane, použitý papírový pytlík můžete používat dále, než se zničí. Nebo nám je můžete vrátit zpět, my se postaráme o správnou ekologickou recyklaci, nebo je nabídneme například do zahradnictví na zabalení kytiček nebo bylinek čí sazeniček.

Fotogalerie
Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI