Avokádová pěna zpět

Ingredience:
zralé avokádo1 ksmenší zralý banán1 ksnepražené kakao4 lžíce
vanilkový extrakt1 lžičkakokosové mléko3 lžíceovoce na ozdobení
kokosové plátky na ozdobení
zralé avokádo 1 ks, menší zralý banán 1 ks, nepražené kakao 4 lžíce, vanilkový extrakt 1 lžička, kokosové mléko 3 lžíce, ovoce na ozdobení, kokosové plátky na ozdobení

Příprava

Plním svůj slib a přináším vám recept na tuto skvělou avokádovou pěnu!!! Po první lžičce jsem věděla, že tohle bude moje nová láska a závislost…a hlavně, že si takový recept nemůžu nechat jen pro sebe!!! Pěna je slazená pouze banánem a po prvním soustu se vám na jazyku rozplyne plná chuť kakaa…když jí jíte, máte pocit, že jste se ocitli v čokoládovém nebi.  No není to zdravé mlsání nádherné?!

Tohle je snad ten nejjednodušší postup na dezert, který znám!!! Avokádo rozpůlíme, zbavíme ho pecky a pomocí lžíce vydlabeme. Dávejte si pozor, abyste měli avokádo opravdu zralé, jinak pěna nebude hladká a sametová!! K vydlabanému avokádu přidáme na kousky pokrájený zralý banán, kakao, vanilkový extrakt a kokosové mléko (já používám takové, které neobsahuje nic víc, než 85 % kokosu, vodu a xantanovou gumu - opravdu složení čtěte, vyplatí se to :-)). Pro výrobu této pěny používám raději kupované mléko kvůli jeho husté konzistenci. Pokud byste chtěli použít domácí, určitě můžete, ale upřednostnila bych spíše kokosovou smetanu (recept určitě časem přidám). 
Teď už stačí jen všechny ingredience společně rozmixovat na hladký sametový krém, který rozdělíme do pohárků a ozdobíme čerstvým ovocem (já použila borůvky) a plátky kokosu.

2016-03-02 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravystudená kuchyně
Příležitostoslava
Čas přípravy10 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI