Banánové vafle bez cukru pro děti od 8 měsíců zpět

Ingredience (cca 15 vaflí):
zralé banány2 ksvejce2 ksmléko100 ml
olej100 mlcelozrnná hladká špaldová mouka200 govesné vločky50 g
bílý jogurt2 vrchovaté lžícekypřící prášek (bezfosfátový)1/2 ksvanilková esence (nemusí být)2 lžičky
zralé banány 2 ks, vejce 2 ks, mléko 100 ml, olej 100 ml, celozrnná hladká špaldová mouka 200 g, ovesné vločky 50 g, bílý jogurt 2 vrchovaté lžíce, kypřící prášek (bezfosfátový) 1/2 ks, vanilková esence (nemusí být) 2 lžičky

Příprava

V poslední době se na blogu nakupily samá hlavní jídla a už to skoro začínalo vypadat, že jsem přestala mlsat. No kéž by! Tak si honem spravím reputaci těmito banánovými vaflemi a snad mi přičtete body i za to, že jsou bez cukru (a přesto sladké).

Dobře zralé banány rozmačkejte a v míse promíchejte s ostatními ingrediencemi. Začněte nejdříve těmi tekutými, poté vmíchejte sypké. Nechte alespoň 10 minut odstát, aby vločky nasákly tekutinu a těsto správně zhoustlo.

Poté pečte v rozpáleném vaflovači a podávejte dle libosti. Díky přítomnosti banánů jsou vafle přirozeně sladké a nepotřebují už další cukry, i proto jsem jejich věkové zařazení nakonec snížila na 8 měsíců, ačkoliv nejsem zastáncem toho, aby děti do jednoho roku cíleně mlsaly. U takto malých dětí si vafli představuju například jako náhradu svačiny či jídlo do ručičky na cestování, nepodávala bych ji jako sladkost po obědě či něco podobného, a také bych ji zbytečně již nepřislazovala marmeládou.

Dětská specifika:

  • tom, proč jsem recept zařadila s přivřeným okem do kategorie pro mladší jednoho roku, jsem se rozepsala již v textu receptu.
  • Celozrnná mouka je lepší vzhledem ke své vyšší nutriční hodnotě, zvažte však schopnost střev vašeho dítěte celozrnné potraviny strávit (určitě tedy nedoporučuji minimálně do 1 - 2 let). Místo celozrnné mouky můžete použít bílou a recept by měl i přesto fungovat.
  • U malých dětí může být problematická i přítomnost mléka v receptu, je ho ale poměrně málo na množství, které (předpokládám) sní. Pokud by vás přesto trápilo, jednoduše jej nahraďte vodou.
2019-05-31 Dezerty

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravyostatní
Příležitostostatní
Čas přípravy20 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI