Carla lízátka - Cake Pops zpět

Ingredience:
vejce2 ksvlažná voda1 hrnekpolohrubá mouka1 hrnek
cukr0,5 hrnkuholandské kakao Carla4 lžícekypřící prášek do pečiva1 balíček
kakaooříškvá pomazánka Carla Cream200 gcukrářská poleva tmavá Carla dle potřebycukrové nebo čokoládové sypání dle potřeby
vejce 2 ks, vlažná voda 1 hrnek, polohrubá mouka 1 hrnek, cukr 0,5 hrnku, holandské kakao Carla 4 lžíce, kypřící prášek do pečiva 1 balíček, kakaooříškvá pomazánka Carla Cream 200 g, cukrářská poleva tmavá Carla dle potřeby, cukrové nebo čokoládové sypání dle potřeby

Příprava

Kdo nebyl na křtu čokolád Safari v zoo Dvůr Králové a neodnesl si recept na čokolízátka Carla, má nyní příležitost si je vyzkoušet doma i s dětmi. A věřte, že děti Vás za ně budou milovat.

Všechny ingredience umícháme a vylijeme do vymazané a vysypané dortové formy nebo pekáče. Pečeme asi 15-20 minut v troubě předehřáté na 180°C (zkuste špejlí, jestli je těsto již upečené).

Vychladlé těsto rozdrobíme do misky a přidáme 200 gramů kakaooříškové pomazánky Carla (půlku kelímku, tedy cca 2-3 lžíce). Vše hezky propracujeme a tvoříme kuličky. Z této dávky vytvoříme 45 kuliček o průměru 3 cm.

Hotové kuličky dáme vychladit na hodinu do ledničky. Ve vodní lázni necháme rozpustit čokoládu na vaření s trochou tuku, nebo cukrářskou polevu a kuličky v ní namáčíme. Čokoládu necháme krátce zavadnout a posypeme cukrovým nebo čokoládovým zdobením. Hotové kuličky necháme vychladit v lednici a můžeme servírovat.

2016-05-30 Dezerty

Autor:

Počet porcí
40
 porcí
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravypečení
Příležitostdětská oslava
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI