Chia pudink zpět

Ingredience:
mandlové / kokosové mléko250 mlchia semínka60 ml / 5 lžicmed / agáve sirup / dle chuti1 lžíce
drobné ovoce dle chuti1 hrstmandlové plátky1 lžíce
mandlové / kokosové mléko 250 ml, chia semínka 60 ml / 5 lžic, med / agáve sirup / dle chuti 1 lžíce, drobné ovoce dle chuti 1 hrst, mandlové plátky 1 lžíce

Příprava

Na chia pudink jsem měla zálusk už dlouho, byla jsem totiž hrozně zvědavá, jak asi může chutnat. Chia semínka mám ráda, sypu si je do jogurtu a v létě do ovocných smoothie.

Samotná sice nemají žádnou chuť, ale tím, že na sebe vážou tekutinu, pěkně nabobtnají, jogurt i smoothie zahustí a taky mi pak svou strukturou připomínají kousky malin. A hlavně obsahují spoustu vápníku, vlákniny, proteinů atd. Ovšem pudink jenom ze semínek? Aby to zas nedopadlo, jak když jsem dělala banánové lívanečky jenom z banánů a vajíčka, které sice po upečenívypadaly krásně lívanečkově, ale chutnaly prostě jako míchaná vajíčka s banánem, brrrr. Chia pudink mě ale mile překvapil. Ne, opravdu nechutná jako klasický pudink ze žloutků, mléka a kukuřičného škrobu (někdy jsou taková pojmenování spíš na škodu, protože pak očekáváme něco, co tam není). Chia pudink je prostě lahodný, osvěžující dezert. A záleží jen na vás, čím si ho ochutíte. Ten můj voněl po mandlovém mléce a byl jemně kyselkavý díky malinám a černému rybízu.

Mandlové mléko nalijeme do misky, přisypeme chia semínka a důkladně promícháme. Přikryjeme víčkem nebo fólií a necháme odležetminimálně 4 hodiny, nejlépe přes noc. Během té doby semínka nasají veškerou tekutinu, nabobtnají a tím získají konzistenci podobnou pudinku. 
 
Tip: Zhruba po hodině můžeme směs ještě jednou promíchat, semínka mají někdy tendenci klesnout na dno nebo naopak zůstanou plavat na hladině.
 
Hotový pudink znovu promícháme, osladíme, rozdělíme do dvou skleniček a dozdobíme ovocem a mandlemi.
2016-06-13 Dezerty

Poznámka

Já doma měla na dezert mraženou směs s kousky manga, malinami, černým rybízem a plátky kokosu.

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídladěti
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
děti
Druh přípravystudená kuchyně
Příležitostdětská oslava
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI