Čokoládové košíčky s arašídovým máslem zpět

Ingredience (cca 15 kousků):
*kvalitní čokoláda200 gkokosový olej (nebo rostlinný neutrální chuti)2 lžičkyarašídové máslo (Big Boy Butter)100 g
hrubozrnná sůl nebo posekané slané arašídy dle chuti
*kvalitní čokoláda 200 g, kokosový olej (nebo rostlinný neutrální chuti) 2 lžičky, arašídové máslo (Big Boy Butter) 100 g, hrubozrnná sůl nebo posekané slané arašídy dle chuti

Příprava

Mám pro vás první vánoční recept a začneme rovnou trochu netradičně. Letos jsem plánovala péct cukroví na blog už v půlce listopadu, ale nějak nám to zhatila viróza, kterou malý dotáhl ze školky a už se s ní tři týdny pereme, takže všechno ostatní jde trochu stranou. Chtělo to tedy nějakou rychlíku, a protože jsem zrovna dostala celý balík ořechových másel od Big Boy Butter, bylo rozhodnuto. Pokud máte rádi arašídové máslo, budou vám tyhle košíčky určitě chutnat a hlavně, do hodiny je máte hotové. 

V rendlíku ve vodní lázni nebo v mikrovlnce si opatrně rozpustíme čokoládu a s kokosovým olejem ji rozmícháme dohladka. Nachystáme si 15 malých papírových košíčků a do každého vlijeme 2 lžičky rozpuštěné čokolády. Nalijeme ji na dno a poté krouživým pohybem rozlijeme i po stranách košíčku, zhruba do poloviny jeho výšky. Košíčky s čokoládou dáme na 10 minut ztuhnout do mrazáku.

Tip: Já jsem použila košíčky na minimuffiny a i s formou je poté dávala do mrazáku. Postačí ale i malý tácek. 

Na ztuhlou čokoládu nalijeme 1 lžičku arašídového másla a opět dáme na 10 minut do mrazáku. Nakonec navrch nalijeme 1 lžičku čokolády (pokud mezitím ztuhla, můžeme ji opět rozehřát ve vodní lázni/mikrovlnce). Povrch ihned posypeme solí nebo kousky arašídů. 

Košíčky skladujeme v lednici.

2019-11-29 Dezerty

Poznámka

*Čokoládu vyberte takovou, kterou máte rádi - hořkou, mléčnou... já jsem použila čokoládu na vaření z Lidlu, má vyšší obsah kakaa a dobře chutná.

Autor:

Počet porcí
15
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravyostatní
Příležitostvánoce
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI