Dýňové palačinky pro děti od jednoho roku zpět

Ingredience (8 ks palačinek):
syrová dýně250 ghladká špaldová mouka (celozrnná)1 hrnekmléko (plnotučné, rostlinné či voda)1,5 hrnku
vejce1 ks
syrová dýně 250 g, hladká špaldová mouka (celozrnná) 1 hrnek, mléko (plnotučné, rostlinné či voda) 1,5 hrnku, vejce 1 ks

Příprava

Není na nich nic až tak speciálního oproti klasickým palačinkám. Jen se v nich ukrývá pořádný kus dýně. Takže vlastně celkem speciální jsou!

Dýni nakrájejte na malé kousky či kostičky a uvařte do změknutí (trvá to do deseti minut, dle velikosti kostiček). Poté ji nechte dobře odkapat od vody a vychladlou přemístěte do mixéru. Rozmixujte na hladké pyré. Přidejte vejce, mléko a postupně vmíchejte také mouku. Těsto je hotové.

Je možné, že máte šťavnatější dýni a bude potřeba méně mléka, případně naopak vám více saje mouka, a budete muset tekutin přidat. Řiďte se tedy danou gramáží jen orientačně.

Smažte na pánvi palačinky či lívance. Podávat můžete nasladko i naslano, skvěle se hodí třeba kozí sýr a šunka, ve sladké variaci vyzkoušejte meruňkovou marmeládu nebo oříškové máslo.

Smažení palačinek jsem vám v reakci na časté dotazy na vhodnou pánev i natočila. Já již leta používám tuto i-PREMIUM Stone od Tescomy, kterou mi kdysi daroval Ježíšek, a jemuž jsem si letos chtěla napsat o novou, avšak vyřešila to za mě přímo Tescoma, která mi ji nabídla v rámci spolupráce. Čili ano, toto je skutečně reklama na pánev Tescoma, plyne ovšem z dlouholeté dobré zkušenosti a spokojenosti. A ještě odkaz i na udělátko na lívanečky s obrázky, které vám ukazuju ve videu. P. S. Pánev je teď dokonce v akci

Dětská specifika:

  • Pro přítomnost celého vejce a kravského mléka řadím do kategorie od 1 roku.
  • I mimo výše uvedené suroviny si myslím, že děti minimálně do 1 roku by neměly vyloženě "mlsat" a měly by se nejdříve naučit správnému stravovacímu režimu.
  • V receptu jsem použila celozrnnou verzi žitné mouky, která může být hůře stravitelná, avšak na druhou stranu je zase zdravější. Pokud vaše dítě není zvyklé na celozrnné výrobky, můžete použít i necelozrnnou mouku. Celozrnnou doporučuji spíše až od 2 a více let.
2019-11-04 Dezerty

Autor:

Počet porcí
3
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyostatní
Příležitostpodzim
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Videa

 

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI