Dýňové sušenky pro děti od 9 měsíců zpět

Ingredience:
dýně (Hokaido)200 gmáslo90 gcukr krystal50 g
hladká špaldová mouka (celozrnná)220 g
dýně (Hokaido) 200 g, máslo 90 g, cukr krystal 50 g, hladká špaldová mouka (celozrnná) 220 g

Příprava

Naše Karolínka mu říká "Helou-dýň" a vlastně není ani tak daleko od pravdy, protože s dýněmi si ho spojujeme velmi úzce. Ovšem nejen na helloweena zpracováváme dýni a tyto sušenky se hodí jako skvělá alternativa ke kupovaným po celý rok.

Dýni omyjte a nakrájejte na malé kostičky (Hokaido se loupat nemusí). Uvařte do měkka a nechte krátce vychladnout. Máslo rozpusťte, dokud není úplně tekuté a společně s dýní ho rozmixujte na hladké pyré (nejlépe toho dosáhnete v mixéru na smoothie). K pyré přidejte cukr a mouku a dejte do lednice alespoň na hodinu vychladnout.

Poté těsto vyválejte na plát silný cca 5 mm a vykrajujte tvary. Sušenky udrží i reliéf, tzn., pokud máte formičky tohoto typu, klidně je můžete použít. Pokud budete chtít dělat pavučiny, budete potřebovat 3 vykrajovátka ve tvaru kolečka různých velikostí a také špejli nebo pravítko. Z těsta vykrojte kolečko a dalšími dvěma menšími udělejte v sušence už jen reliéf (tzn. neproražte úplně). Poté udělejte špejlí nebo pravítkem několik čar napříč, aby vznikla pavučina. 

Pečte v troubě vyhřáté na 170°C přibližně 15 minut - dozlatova.

Dětská specifika:

  • Složením surovin jsou sušenky (s výjimkou cukru) snad vhodné i pro mladší děti, nicméně mám zato, že děti do 1 roku ještě nemají natolik zavedený stravovací režim, aby měly potřebu mlsat, každopádně nechávám na zvážení a postoji každé maminky.
2017-10-26 Dezerty

Autor:

Počet porcí
30
 porcí
Typ jídladěti
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
děti
Druh přípravypečení
Příležitostpodzim
Čas přípravy60 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI