Jablečné kapsičky zpět

Ingredience:
listové těsto1 balenímandlová moučka (mleté ořechy)2 - 3 lžícerozpuštěné máslo2 lžíce
jablka (oloupaná a pokrájená, nebo nastrouhaná) dle potřebyskořice1 lžičkarozinky hrst
cukrcca 2 lžíceskořicový cukr1 ksžloutek1 ks
hladká mouka2 lžíce
listové těsto 1 balení, mandlová moučka (mleté ořechy) 2 - 3 lžíce, rozpuštěné máslo 2 lžíce, jablka (oloupaná a pokrájená, nebo nastrouhaná) dle potřeby, skořice 1 lžička, rozinky hrst, cukr cca 2 lžíce, skořicový cukr 1 ks, žloutek 1 ks, hladká mouka 2 lžíce

Příprava

Dnes jdou děti po vánočních prázdninách do školy, menší děti zase do školky a tak přináším receptík na svačinku "do ručičky". Jsou to malé "štrúdlíky", které jsou schované do kapsiček, věřím, že nejen naše děti milují jablečný závin a recept vám tak přijde vhod. 

Na vále posypaném hladkou moukou vyválíme plát z listového těsta a nařežeme si delší obdélníky. Na půlku obdélníku nasypeme trochu mandlové moučky (mohou být i strouhané lískové nebo vlašské ořechy, nebo pokud máte-li alergii na ořechy, použijte strouhanku) a pokapeme rozpuštěným máslem.
Poté navrstvíme pokrájená jablka, posypeme skořicí, rozinkami, cukrem a překlopíme druhou půlkou těsta, z části obdélníku. Teď pomocí vidličky zamačkáme všechny tři strany kapsičky, tak abychom kapsičku uzavřeli. Kapsičku přeneseme na plech vyložený pečícím papírem a pomocí nože nařízneme povrch kapsičky, aby měla kudy unikat pára při pečení. Pak už jen pomašlujeme žloutkem, posypeme skořicovým cukrem a pečeme při 180°C asi 20 minut do zlatova.

2017-01-04 Dezerty

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídladezerty
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI