Jablečný chia pudink pro děti od 1 roku zpět

Ingredience (na 2 - 3 porce pudinku): oloupané a na drobné kostičky nakrájená jablka300 gchia semínka50 g
vodacca 350 mlskořicecca 1/2 lžičkyrum (pro dospělé) pár kapek
Karamelizované fíky:
čerstvé fíky4 kskrystalový cukr dle potřebymáslo oříšek
Ingredience (na 2 - 3 porce pudinku): , oloupané a na drobné kostičky nakrájená jablka 300 g, chia semínka 50 g, voda cca 350 ml, skořice cca 1/2 lžičky, rum (pro dospělé) pár kapek, čerstvé fíky 4 ks, krystalový cukr dle potřeby, máslo oříšek

Příprava

Dezert z kategorie "chutnám lépe než vypadám" má sice nevábné zašedlé vzezření, ale chutná skvěle a díky sladkosti jablíček neobsahuje žádný přidaný cukr.

Oloupaná a nakrájená jablíčka dejte do hrnce, zalijte vodou, přidejte skořici a nechte na mírném plameni dusit do změknutí. Obvykle to trvá kolem deseti minutek. Poté rozmixujte na hladké pyré, nasypte chia semínka a pořádně promíchejte. Poté nechte odstát, dokud semínka nevypijí všechnu tekutinu. Za přibližně hodinku budete mít hotovo - hmota ztuhne na konzistenci podobnou pudinku. Pokud jste měli kyselá jablka, můžete jej ještě dosladit. U těch mých to ale nebylo vůbec potřeba, a tak mi vznikl příjemně sladký dezert bez přidaného cukru. 

V pánvi rozpalte oříšek másla a vložte na plátky nakrájené fíky včetně slupky (samozřejmě předtím řádně omyjte). Posypejte je cukrem, otočte a znovu zopakujte. Odstavte, až cukr začne karamelizovat a přidejte do poháru s chia pudinkem. 

Dětská specifika

  • o vhodnosti chia semínek pro děti jsem se toho bohužel moc nedočetla. Z informací, kterých se mi dostalo, plynou dvě základní věci - jednak obtížnější stravitelnost (platí o semínkách obecně), druhak i vyšší podíl bílkovin, které by mohly zatěžovat dětské ledviny. Proto řadím do kategorie od 1 roku. 
2015-10-07 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravyvaření
Příležitostdětská oslava
Čas přípravy60 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI