Jablečný chia pudink pro děti od 1 roku zpět

Ingredience (na 2 - 3 porce pudinku): oloupané a na drobné kostičky nakrájená jablka300 gchia semínka50 g
vodacca 350 mlskořicecca 1/2 lžičkyrum (pro dospělé) pár kapek
Karamelizované fíky:
čerstvé fíky4 kskrystalový cukr dle potřebymáslo oříšek
Ingredience (na 2 - 3 porce pudinku): , oloupané a na drobné kostičky nakrájená jablka 300 g, chia semínka 50 g, voda cca 350 ml, skořice cca 1/2 lžičky, rum (pro dospělé) pár kapek, čerstvé fíky 4 ks, krystalový cukr dle potřeby, máslo oříšek

Příprava

Dezert z kategorie "chutnám lépe než vypadám" má sice nevábné zašedlé vzezření, ale chutná skvěle a díky sladkosti jablíček neobsahuje žádný přidaný cukr.

Oloupaná a nakrájená jablíčka dejte do hrnce, zalijte vodou, přidejte skořici a nechte na mírném plameni dusit do změknutí. Obvykle to trvá kolem deseti minutek. Poté rozmixujte na hladké pyré, nasypte chia semínka a pořádně promíchejte. Poté nechte odstát, dokud semínka nevypijí všechnu tekutinu. Za přibližně hodinku budete mít hotovo - hmota ztuhne na konzistenci podobnou pudinku. Pokud jste měli kyselá jablka, můžete jej ještě dosladit. U těch mých to ale nebylo vůbec potřeba, a tak mi vznikl příjemně sladký dezert bez přidaného cukru. 

V pánvi rozpalte oříšek másla a vložte na plátky nakrájené fíky včetně slupky (samozřejmě předtím řádně omyjte). Posypejte je cukrem, otočte a znovu zopakujte. Odstavte, až cukr začne karamelizovat a přidejte do poháru s chia pudinkem. 

Dětská specifika

  • o vhodnosti chia semínek pro děti jsem se toho bohužel moc nedočetla. Z informací, kterých se mi dostalo, plynou dvě základní věci - jednak obtížnější stravitelnost (platí o semínkách obecně), druhak i vyšší podíl bílkovin, které by mohly zatěžovat dětské ledviny. Proto řadím do kategorie od 1 roku. 
2015-10-07 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravyvaření
Příležitostdětská oslava
Čas přípravy60 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI