Kakaová mléčná rýže s kokosem pro děti od 2 - 3 let zpět

Ingredience:
kulatozrnná rýže50 gplnotučné mléko + 2 lžíce pro lepší rozmixování kokosu200 mlmoučkový cukr2 lžíce
kakao1 lžícedužina z jednoho mladého kokosu sůl špetka
brusinková marmeláda na ozdobunepražené kakaové boby na ozdobu
kulatozrnná rýže 50 g, plnotučné mléko + 2 lžíce pro lepší rozmixování kokosu 200 ml, moučkový cukr 2 lžíce, kakao 1 lžíce, dužina z jednoho mladého kokosu , sůl špetka, brusinková marmeláda na ozdobu, nepražené kakaové boby na ozdobu

Příprava

Základem tohoto receptu je mladý kokos. V našich obchodech je to poměrně novinka (nebo alespoň já jsem ho zahlédla teprve před nedávnem) a jde o kokos, jehož slupka ještě neztvrdla dlouhým zráním, a je jen osekaná od svrchní světlé vrstvy. Je plný úžasné voňavé kokosové vody, chcete-li mléka, a po vypití si můžete ještě užít i vnitřní měkkou dužinu - třeba právě do tohoto receptu.

Rýži zalijte mlékem, přidejte lžíci moučkového cukru a špetku soli a uvařte - dokud se mléko do rýže nevsaje a nevytvoří kaši. Do ještě teplé vmíchejte kakao a odložte do lednice vychladnout. Mezitím si vyrobte kokosové pyré. Vydlabejte dužinu z kokosu, přidejte trošku mléka a lžíci cukru a v mixéru rozmixujte na kaši. Tu poté navrstvěte na již připravenou rýžovou. Ozdobte marmeládou a kakaovými boby, nebo čerstvým ovocem či jinak dle vlastní fantazie. 

 

2015-08-11 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídladezerty
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI