Kakaovo-banánový dort Cars zpět

Korpus (korpusy jsem pekla z trojité dávky):
žloutky3 kscukr100 gkkao30 g
voda4 lžícepolohrubá mouka70 gprášek do pečiva1 ks
bílky (sníh)3 ks
Krém kakaový:
máslo30 ghladká mouka30 gmléko1 hrnek
máslo140 gcukr100 gkakao40 g
vejce1 - 2 ks
Krém banánový:
mléko500 mlcukr2 lžícebanánový puding2 ks
máslo500 gcukr4 lžíce
žloutky 3 ks, cukr 100 g, kkao 30 g, voda 4 lžíce, polohrubá mouka 70 g, prášek do pečiva 1 ks, bílky (sníh) 3 ks, máslo 30 g, hladká mouka 30 g, mléko 1 hrnek, máslo 140 g, cukr 100 g, kakao 40 g, vejce 1 - 2 ks, mléko 500 ml, cukr 2 lžíce, banánový puding 2 ks, máslo 500 g, cukr 4 lžíce

Příprava

Tento víkend jsme slavili! Oslavu měl náš Pétík, kterému už byly 3 roky a přál si dort s autem. Tohohle rezavého fešáka Buráka z pohádky Cars prostě miluje, protože se pořád směje, stejně jako on.

Žloutky s cukrem utřeme do pěny, přidáme vodu, sypké suroviny (mouku, kakao a prášek do pečiva si předem smícháme v misce) a pak ručně vmícháme sníh z bílků. Těsto vylijeme do vymazané a vysypané dortové formy, pečeme na 180°C (čas neuvádím, je potřeba zkusit špejlí, zda je těsto upečené).

Krém kakaový
Z másla a mouky vytvoříme jíšku, pak přidáme mléko a uvaříme kaši, kterou necháme vychladnout.

Máslo, cukr, kakao a vejce ušleháme, přidáme vychladlou kaši a máme hotový krém. Vejce se přidává pro lesk krému, není nutné jej přidávat.

Krém banánový
Z mléka, cukru a pudingů uvaříme hustý puding a necháme vychladnout. Na horký puding dáme potravinářkou fólii, aby se nám nevytvořil nežádoucí “škraloup" a necháme vychladnout.
Máslo vyšleháme s cukrem a postupně přidáváme vychladlý puding. Postupně vyšleháme v hladký krém.

Postup na přípravu dortu
První den si pečeme korpus (forma o průměru 26cm), vychladíme a přes noc necháme přikrytý fólií v igelitové tašce. Druhý den korpus 3x prořízneme, takže vzniknou celkem 4 patra. První korpus potřeme banánovým krémem, přiklopíme druhým plátem korpusu. Další patro natřeme kakaovým krémem a opět přiklopíme korpusem. Poté zase potřeme banánovým krémem a přiklopíme posledním plátem.
Celý dort nakonec potřeme banánovým krémem. Teď již jen ozdobit, na boky dortu lze použít kokos, ať již barvený, nebo obyčejný bílý. Na vršek dortu se přilepí jedlý papír s obrázkem a zbývající krém použijeme na ozdobu dortík cukrářským sáčkem.

2017-05-30 Dezerty

Poznámka

Váha 3700 g, průměr 27 cm, výška 12 cm základ a výška celkem se zdobením 13 cm.

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostdětská oslava
Čas přípravy60 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI