Kaše z quinoy pro děti od 6 měsíců zpět

Ingredience:
quinoa1/2 hrnkurostlinné mléko (či kravské od 1 roku)1,5 hrnkucukr nebo jiné sladidlo (2 lžíce březového cukru) dle chuti
libovolné ovoce, ořechy či semínka dle chuti
quinoa 1/2 hrnku, rostlinné mléko (či kravské od 1 roku) 1,5 hrnku, cukr nebo jiné sladidlo (2 lžíce březového cukru) dle chuti, libovolné ovoce, ořechy či semínka dle chuti

Příprava

V kaších netřeba hledat žádnou velkou vědu – uvaříte, mixnete, ozdobíte, nacpete se. I tato je jednoduchá a i tato je zdravě nacpávací, ideální k snídani.

Quinou (použila jsem bílou, ale jistě bude kaše dobrá i z černé či červené) nejdříve dvakrát spařte horkou vodou a dobře propláchněte. Poté dejte do hrnce, zalijte mlékem, můžete přidat i cukr či kousek jablíčka pro oslazení, a na velmi mírném plameni nechte vařit, dokud do sebe nevsákne veškerou tekutinu (obvyklá doba vaření okolo 20 minut). Budete-li chtít více hladkou kaši, můžete závěrem ještě projet tyčovým mixérem. Na talíři ozdobte libovolnými oříšky, semínky či ovocem – dle věku vašeho dítěte.

Dětská specifika:

Kaše jako taková, v základu, je dle mého názoru vhodná pro děti od 6 měsíců.

Pro děti min. do 1 roku není vhodné použití kravského mléka - nedoporučuji tedy ani v tomto případě k vaření kaše a použila bych rostlinné mléko ze suroviny, které může dítě už v tomto věku (např. rýžové či vločkové, později i makové či různá ořechová).

Dětem do 1 roku bych vynechala cukr i jakákoliv jiná sladidla vyjma přirozeně sladké chuti ovoce či minimálního množství nějakého sirupu.

Ořechy a semínka jsou pro horší stravitelnost a také náchylnost k plísním a žluknutí doporučována od 2 - 3 let věku.

2016-10-13 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy20 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI