Kaše z quinoy pro děti od 6 měsíců zpět

Ingredience:
quinoa1/2 hrnkurostlinné mléko (či kravské od 1 roku)1,5 hrnkucukr nebo jiné sladidlo (2 lžíce březového cukru) dle chuti
libovolné ovoce, ořechy či semínka dle chuti
quinoa 1/2 hrnku, rostlinné mléko (či kravské od 1 roku) 1,5 hrnku, cukr nebo jiné sladidlo (2 lžíce březového cukru) dle chuti, libovolné ovoce, ořechy či semínka dle chuti

Příprava

V kaších netřeba hledat žádnou velkou vědu – uvaříte, mixnete, ozdobíte, nacpete se. I tato je jednoduchá a i tato je zdravě nacpávací, ideální k snídani.

Quinou (použila jsem bílou, ale jistě bude kaše dobrá i z černé či červené) nejdříve dvakrát spařte horkou vodou a dobře propláchněte. Poté dejte do hrnce, zalijte mlékem, můžete přidat i cukr či kousek jablíčka pro oslazení, a na velmi mírném plameni nechte vařit, dokud do sebe nevsákne veškerou tekutinu (obvyklá doba vaření okolo 20 minut). Budete-li chtít více hladkou kaši, můžete závěrem ještě projet tyčovým mixérem. Na talíři ozdobte libovolnými oříšky, semínky či ovocem – dle věku vašeho dítěte.

Dětská specifika:

Kaše jako taková, v základu, je dle mého názoru vhodná pro děti od 6 měsíců.

Pro děti min. do 1 roku není vhodné použití kravského mléka - nedoporučuji tedy ani v tomto případě k vaření kaše a použila bych rostlinné mléko ze suroviny, které může dítě už v tomto věku (např. rýžové či vločkové, později i makové či různá ořechová).

Dětem do 1 roku bych vynechala cukr i jakákoliv jiná sladidla vyjma přirozeně sladké chuti ovoce či minimálního množství nějakého sirupu.

Ořechy a semínka jsou pro horší stravitelnost a také náchylnost k plísním a žluknutí doporučována od 2 - 3 let věku.

2016-10-13 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy20 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI