Kuskusová kaše s banánem pro děti od 8 měsíců zpět

Ingredience:
kuskus60 gmléko (do roka rostlinného)250 mlzralý banán1 ks
Na ozdobu:
ovoce dle chutiořechy dle chutisemínka dle chuti
kuskus 60 g, mléko (do roka rostlinného) 250 ml, zralý banán 1 ks, ovoce dle chuti, ořechy dle chuti, semínka dle chuti

Příprava

Tahle kaše je opravdu bleskovka, navíc jen ze tří surovin a bez přidaného cukru. Všechny mlsné jazýčky se nad ní musí olizovat.

Kuskus nasypte do misky a zalijte 150 ml horkého mléka. Nechte pár minut nasáknout veškerou tekutinu. Pak jej přemístěte do mixéru spolu s jedním banánem a zbylými 100 ml horkého mléka. Rozmixujte na kaši. K mixování můžete stejně dobře využít i tyčový mixér, jen si dejte pozor, abyste se horkým mlékem neopařili.

Servírovat můžete s různým ovocem či semínky a oříšky, samozřejmě úměrně k věku dítěte. Dobrá je kaše ale i sama o sobě - jen tak, bez ničeho. Je příjemně sladká a voňavá po banánu.

Dětská specifika:

  • Kaše je vhodná pro děti od zavedení lepku - pro mě tedy od cca 8. měsíce. Pokud zavádíte lepek dříve, může vaše děťátko kaši i dříve.
  • Vyšší nutriční hodnotu bude kaše mít také, když použijete mléko rostlinné (např. některé ořechové). Dětem do 1 roku kaši připravte v mléce rýžovém nebo vločkovém, kravské pro ně není vhodné z důvodu vyššího obsahu bílkovin.
  • Kuskus je lépe použít celozrnný, vzhledem k jeho vyšší nutriční hodnotě. Zvažte ale schopnost střev vašeho dítěte celozrnné potraviny strávit (určitě tedy nedoporučuji minimálně do 1 - 2 let).
  • Ořechy a semínka jsou vzhledem k horší stravitelnosti a náchylnosti na plísně a žluknutí doporučována od 2 - 3 let věku.

Oříšky, sušené ovoce, semínka a další zdravé potraviny doporučujeme nakoupit na eshopu SVĚT PLODŮ

2017-11-21 Dezerty

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy15 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI