Maková roláda s pudingovým krémem zpět

Těsto:
žloutky5 kscukr krupice5 lžicpolohrubá mouka5 lžic
mák (mletý nebo celý)3 lžícebílky utřené v tuhý sníh5 kskypřící prášek do pečiva1 balíček
Náplň:
máslo250 gmléko500 mlcukr krupice2 lžíce
vanilkový pudingový prášek2 balíčkycukr moučka3 lžíce
žloutky 5 ks, cukr krupice 5 lžic, polohrubá mouka 5 lžic, mák (mletý nebo celý) 3 lžíce, bílky utřené v tuhý sníh 5 ks, kypřící prášek do pečiva 1 balíček, máslo 250 g, mléko 500 ml, cukr krupice 2 lžíce, vanilkový pudingový prášek 2 balíčky, cukr moučka 3 lžíce

Příprava

Krásný páteční podvečer přeji! Hurá, víkend je před námi a má být krásně slunečný, tak mám pro vás tip na dobrotu ke kávě, nebo čaji na terasu, co vy na to? Dnes jsem trochu experimentovala a dopadlo to na výbornou. Představuji vám luxusní makovou roládu s pudingovým krémem! 

Nejprve si oddělíme žloutky od bílků. Poté vyšleháme z bílků tuhý sníh. Žloutky utřeme s cukrem do pěny a poté přidáme mouku, kypřící prášek do pečiva a mák. Pak pomalu ručně vmícháme do žloutkové směsi sníh z bílků. Hotové těsto rozetřeme na pečicí papír potřený olejem a pečeme ve vyhřáté troubě při 180°C do růžova – já jsem pekla 7 minut. Po vyndání z trouby pár minut počkáme, aby odešla vařící pára, a ještě teplou roládu srolujeme včetně pečícího papíru a necháme vychladnout.
Než nám roláda vychladne, tak si připravíme náplň. Z mléka, dvou lžic cukru krupice a vanilkových pudingových prášků si uvaříme hustý puding. Nezapomeneme na puding položit potravinářskou fólii, aby se nám nevytvořil nežádoucí škraloup. Změklé máslo v pokojové teplotě vyšleháme s třemi lžícemi cukru moučka a pomalu přidáváme vychlazený puding.  Vyšleháme v hladký krém. Teď již jen roládu roztočit, naplnit krémem a zatočit (při zatočení opatrně sundáváme pečící papír). Zbývající krém použijeme na zdobení rolády pomocí cukrářského sáčku.

2016-04-06 Dezerty

Autor:

Počet porcí
8
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI