Mini Pavlova se šlehačkou a ovocem zpět

Ingredience:
bílky4 kssůl špetkacukr krupice200 g
citronová šťáva1 lžíceškrobová moučka1 lžícesmetana ke šlehání 33%500 ml
cukr moučka2 lžícečerstvé ovoce dle chutičokoládové zdobení dle chuti
bílky 4 ks, sůl špetka, cukr krupice 200 g, citronová šťáva 1 lžíce, škrobová moučka 1 lžíce, smetana ke šlehání 33% 500 ml, cukr moučka 2 lžíce, čerstvé ovoce dle chuti, čokoládové zdobení dle chuti

Příprava

Je tady víkend a to musí přijít nějaká sladká tečka ke kávičce, nebo čaji. Tak tady jsou Mini Pavlova, které jsme připravovali v televizním pořadu Hezky česky s Vendy a Adamem na TV Paprika CzSk.

Nejprve si oddělíme žloutky od bílků. Žloutky dáme do sklenice s uzavíratelným víčkem a uložíme do lednice (použijeme třeba do omelety, nebo míchaných vajec k večeři).

V míse si ušleháme bílky se špetkou soli do tuhého sněhu. Poté přidáme cukr, citronovou šťávu, škrobovou moučku a zašleháme do sněhové hmoty. Plech vyložíme pečicím papírem, na který si obkreslíme za pomocí skleničky 14 koleček o průměru cca 6-7 cm, abychom měli předkreslené kruhy. Pečící papír pomažeme máslem. Sněhové těsto pomocí lžíce navrstvíme na předkreslené kruhy. Kopeček upravíme do celého kruhu a pomocí lžíce vytvoříme důlek doprostřed. Plech se sněhovými kopečky vložíme do vyhřáté trouby na 100-110 °C a pečeme (sušíme) pozvolna 1,5 hodiny. Když jsou korpusy lehce růžové, tak jsou upečené a můžeme je vyjmout z trouby a nechat vychladnout.

Pak si vyšleháme smetanu ke šlehání s cukrem moučka a připravíme si ovoce na ozdobu. Nakonec navrstvíme šlehačku do důlku v korpusu, ozdobíme ovocem a dáme vychladit do lednice.

Fotos: Katalin Sándor

Recepty z pořadu najdete na: www.tvpaprika.cz

2019-11-05 Dezerty

Autor:

Počet porcí
14
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravyostatní
Příležitostoslava
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI