Moravské koláčky zpět

Tvarohová plňka:
tvaroh1 kgvejce1 kscukr moučka dle chuti
Drobenka:
polohrubá mouka250 gmáslo nebo Hera100 gcukr moučka100 g
Na potírání koláčků:
žloutek ponořený do mléka1 ks
Těsto:
hladká mouka 000,5 kgsůl špetkamléko (ohřáté)250 ml
cukr krystal7 lžičekdroždí1 kostkaHera1 ks
tvaroh 1 kg, vejce 1 ks, cukr moučka dle chuti, polohrubá mouka 250 g, máslo nebo Hera 100 g, cukr moučka 100 g, žloutek ponořený do mléka 1 ks, hladká mouka 00 0,5 kg, sůl špetka, mléko (ohřáté) 250 ml, cukr krystal 7 lžiček, droždí 1 kostka, Hera 1 ks

Příprava

Krásně nadýchané svatební koláčky vhodně nejen na svatbu.

Těsto - 0,5kg hladké mouky 00, osolíme, 250ml mléka - ohřát, do toho 7ČL cukru krystal a 1 kostka droždí - vzejde kvásek, přidáme k mouce. Vytvoříme husté těsto. Přesuneme z mísy na vál a při pravidelném podsypávání hladkou moukou rukama hněteme těsto, dokud se na něm nezačnou tvořit bublinky. Nenecháváme kynout!
Těsto rozválíme po vále a nastrouháme na něj 1 Heru - tu heru si napřed dáme do mrazáku, aby byla tuhá. Strouháme na hrubém struhadle a rovnoměrně rozložíme po těstě. Pak to těsto složíme do čtverce. Celé to rozválíme a postup skládání opakujeme, akorát už nedáváme Heru. Po druhém složení rozválíme po vále a rádýlkem vykrajujeme čtverečky, na ně dáme lžičkou tvarohovou náplň, zabalíme balíček, spojem dolů, přimáčkneme, uděláme doprostřed důlek, celé to pomažeme peroutkou s vajíčkem a dáme do talíře s posypkou a hojně zasypeme drobenkou. Pečeme asi na 180-200°C cca 10 minut. Na talíři pak můžeme pocukrovat, ale nemusíme.

Skládání těsta: před sebou na vále máte vyválený obdélník z těsta, kraje seshora a zespoda zarovnáte mírným přehnutím, pak vezmete těsto seshora, dáš do poloviny (na střed obdélníků), zespoda, dáte do poloviny a celé to potom přeložíte na půl. No a pak zleva doprava. Zase zleva do středu (do poloviny) zprava do středu a celé pak přeložit. Vznikne vám čtverec.

2014-01-17 Dezerty

Autor:

Počet porcí
10
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI