Muffiny se skořicí a čokoládovými kousky zpět

Ingredience:
polohrubá mouka1 hrnek (250 ml)hladká mouka1/2 hrnkucukr1/2 hrnku
olej1/2 hrnkumléko1 hrnekkypřící prášek do pečiva1 ks
sůl špetkavanilkový cukr1 ksskořicový cukr1 ks
vejce2 ksčokoládové kousky dle potřeby
polohrubá mouka 1 hrnek (250 ml), hladká mouka 1/2 hrnku, cukr 1/2 hrnku, olej 1/2 hrnku, mléko 1 hrnek, kypřící prášek do pečiva 1 ks, sůl špetka, vanilkový cukr 1 ks, skořicový cukr 1 ks, vejce 2 ks, čokoládové kousky dle potřeby

Příprava

Děti chtějí pořád něco nového. Tentokrát mi Vendulka dala za úkol, abych upekla něco s čokoládou. Takže jsme společně vymyslely nový receptík na skvělé muffinky! Jelikož Vendulka nemá  moc ráda vanilkové věci, tak jsem do těsta přidala její oblíbený skořicový cukr a opravdu to stojí za to! Muffinky jsou krásně vláčné a chuťově famózní.

Troubu si předehřejeme na 180°C. Ze všech ingrediencí zpracujeme těsto, kterým plníme košíčky na muffiny - nejprve tak do čtvrtiny a posypeme čoko kousky. Poté plníme do tři čtvrtě košíčku na muffiny a zase posypeme čoko kousky. Pečeme asi 20 minut na 180°C. Před vytažením z trouby je dobré špejlí zkusit, jestli jsou muffiny upečeny. Muffiny jsou krásně vláčné. Počet kusů závisí na velikosti košíčků - já jich měla 12 kusů (šest větších a šest menších).

2017-01-26 Dezerty

Autor:

Počet porcí
12
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostpiknik
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI