Nejzelenější smoothie bowl zpět

Ingredience:
zralé avokádo1/2 ksmladý špenát2 hrstisalátová okurka1/2 ks
bazalka pár lístkůvoda1 dclkonopná a chia semínka k podávání
zralé avokádo 1/2 ks, mladý špenát 2 hrsti, salátová okurka 1/2 ks, bazalka pár lístků, voda 1 dcl, konopná a chia semínka k podávání

Příprava

Smoothie jsou skvělým zdrojem lehce stravitelných vitamínů, živin, minerálů a dalších pro tělo prospěšných látek. Nejoblíbenější jsou mezi lidmi samozřejmě ovocné smoothie, které jsou sladké a krémové. I já miluju ovocné smoothie, ale hodně často do nich propašuju i kousek něčeho zeleného. Mezi moje oblíbené patří kombinace banánu a mladého špenátu, má krásně krémovou konzistenci a díky banánu je pořád sladké jako med.

Nedávno jsem ale dostala chuť na smoothie pozdě večer a banán jsem na noc jíst nechtěla. Našla jsem ale krásně zralé avokádo a bylo jasno…smoothie bowl!! Smoothie bowl mám nejraději s přidáním avokáda, dodá mu tu úžasnou hustou krémovou konzistenci…mňam. Avokádo jsem doplnila o pořádnou porci mladého špenátu, okurku a pár lístků bazalky. Nebojte se kombinace bez sladkého ovoce, okurka dodá smoothie lehkost a svěžest a bazalka mu dodá skvělou chuť.

Avokádo zbavíme pecky a slupky a vložíme do mixeru. Přidáme mladý špenát, pokrájenou salátovou okurku a lístky bazalky. Nakonec zalijeme malým množstvím vody a důkladně rozmixujeme na hladký krém. Pokud by bylo smoothie příliš husté, můžete ho ještě naředit vodou. Já chtěla dosáhnout konzistence husté krémové polévky, takže jsem vody použila opravdu jen minimum.

Hotové smoothie nalijeme do misky, ozdobíme několika lístky bazalky a posypeme chia a konopnými semínky.

2016-08-11 Dezerty

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravystudená kuchyně
Příležitostostatní
Čas přípravy10 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI