Ovesná kaše s avokádem a čokoládou pro děti od 2 - 3 let zpět

Ingredience:
ovesné vločky100 gmléko300 mlavokádo100 g
banán1 kskvalitní hořká čokoláda50 glibovolný sirup dle chuti
ovoce k ozdobení dle chuti
ovesné vločky 100 g, mléko 300 ml, avokádo 100 g, banán 1 ks, kvalitní hořká čokoláda 50 g, libovolný sirup dle chuti, ovoce k ozdobení dle chuti

Příprava

Dobrých nápadů na kaši není nikdy dost a avokáda na jídelníčku nikdy není málo. Když se to spojí dohromady a přidá navíc ještě trošku hříšné čokolády, vznikne dokonalá dobrota.

Vločky nasypte do hrnce, zalijte mlékem, přidejte nalámanou čokoládu a pomalu zahřívejte. Netrvá to více než tři minuty a pokud použijete jemné ovesné vločky, bude stačit ještě méně času, než do sebe vločky mléko nasáknou a vznikne kaše. Až se tak stane, odstavte hrnec z plotny a vmíchejte rozmixované avokádo a banán. Pokud jste použili hrubší vločky nebo máte raději kaši úplně hladké konzistence, můžete umixovat vše společně, tedy včetně vloček.

Kaše je díky banánu přirozeně sladká a dětem to zpravidla stačí, pokud ji ale budete chtít ještě dosladit, použijte libovolný sirup. Já jsem například použila karobový. Dle chuti ozdobte ovocem či semínky a můžete podávat.

Dětská specifika:

  • Ovesné vločky můžete dítěti zařadit do jídelníčku v malém množství od cca třičtvrtě roku věku. Pro začátek bych ale volila spíše pár zrnek do obvyklého příkrmu, kaše z vloček v takovémto množství je hůře stravitelná.
  • Avokádo mohou děti už od nejmenších - standardně tedy od 6 měsíců věku.
  • Důvodem pro zařazení do kategorie od 2 - 3 let je přítomnost čokolády. Pokud ji ale v receptu vynecháte, rázem získáte kaši vhodnou pro úplně nejmenší děti. V tomto případě uvařte kaši spíše s rostlinným mlékem (např. rýžovým).
2018-03-29 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy10 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI