Ovesná kaše s avokádem a čokoládou pro děti od 2 - 3 let zpět

Ingredience:
ovesné vločky100 gmléko300 mlavokádo100 g
banán1 kskvalitní hořká čokoláda50 glibovolný sirup dle chuti
ovoce k ozdobení dle chuti
ovesné vločky 100 g, mléko 300 ml, avokádo 100 g, banán 1 ks, kvalitní hořká čokoláda 50 g, libovolný sirup dle chuti, ovoce k ozdobení dle chuti

Příprava

Dobrých nápadů na kaši není nikdy dost a avokáda na jídelníčku nikdy není málo. Když se to spojí dohromady a přidá navíc ještě trošku hříšné čokolády, vznikne dokonalá dobrota.

Vločky nasypte do hrnce, zalijte mlékem, přidejte nalámanou čokoládu a pomalu zahřívejte. Netrvá to více než tři minuty a pokud použijete jemné ovesné vločky, bude stačit ještě méně času, než do sebe vločky mléko nasáknou a vznikne kaše. Až se tak stane, odstavte hrnec z plotny a vmíchejte rozmixované avokádo a banán. Pokud jste použili hrubší vločky nebo máte raději kaši úplně hladké konzistence, můžete umixovat vše společně, tedy včetně vloček.

Kaše je díky banánu přirozeně sladká a dětem to zpravidla stačí, pokud ji ale budete chtít ještě dosladit, použijte libovolný sirup. Já jsem například použila karobový. Dle chuti ozdobte ovocem či semínky a můžete podávat.

Dětská specifika:

  • Ovesné vločky můžete dítěti zařadit do jídelníčku v malém množství od cca třičtvrtě roku věku. Pro začátek bych ale volila spíše pár zrnek do obvyklého příkrmu, kaše z vloček v takovémto množství je hůře stravitelná.
  • Avokádo mohou děti už od nejmenších - standardně tedy od 6 měsíců věku.
  • Důvodem pro zařazení do kategorie od 2 - 3 let je přítomnost čokolády. Pokud ji ale v receptu vynecháte, rázem získáte kaši vhodnou pro úplně nejmenší děti. V tomto případě uvařte kaši spíše s rostlinným mlékem (např. rýžovým).
2018-03-29 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy10 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI