Ovesná kaše se sušenými meruňkami a kešu ořechy pro děti od 2 - 3 let zpět

Ingredience:
ovesné vločky100 gsušené meruňky100 gkešu ořechy50 g
mléko (může být i rostlinné)500 mllibovolné ovoce či sirup k dozdobení
ovesné vločky 100 g, sušené meruňky 100 g, kešu ořechy 50 g, mléko (může být i rostlinné) 500 ml, libovolné ovoce či sirup k dozdobení

Příprava

Kaše s příjemně jemnou chutí a přirozenou sladkostí, která se obejde zcela bez přidaného cukru, navíc je ideální startovní čárou pro celý den.

Vločky, ořechy a sušené ovoce dejte do hrnce a zalijte mlékem. Společně přiveďte k varu a svařte zhruba dvě až tři minuty, dokud vločky nezměknou. Poté přemístěte do mixéru a vše společně rozmixujte na hladkou kaši. Oříšky stejně jako vločky během vaření krásně změknou a dobře se mixují. Pokud byste svému zdraví chtěli prospět ještě o kousek víc, namočte si ořechy půl dne předem. Během této doby se v nich stihnout aktivovat enzymy klíčení, které napomáhají stravitelnosti a přidávají i na nutriční hodnotě. 

Dle chuti dozdobte ovocem či semínky, případně doslaďte libovolným sirupem. 

Dětská specifika:

  • Ovesné vločky můžete dítěti zařadit do jídelníčku v malém množství od cca třičtvrtě roku věku. Pro začátek bych ale volila spíše pár zrnek do obvyklého příkrmu, kaše z vloček v takovémto množství je hůře stravitelná.
  • Ořechy (tedy i kešu) jsou pro svou horší stravitelnost a náchylnost k plísním a žluknutí doporučovány spíše až od 2 - 3 let věku dítěte. 
  • Meruňky (stejně jako ostatní sušené ovoce) doporučuji kupovat neproslazované a hlavně nesířené (proto jsou také meruňky na obrázku tmavé a nikoliv oranžové).

Oříšky, sušené ovoce, semínka a další zdravé potraviny doporučujeme nakoupit na eshopu SVĚT PLODŮ

2018-05-11 Dezerty

Autor:

Počet porcí
3
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy10 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI