Ovesná kaše zpět

Základ ovesné kaše:
mléko300 mlovesné vločky (i žitné, pohankové...klasické i jemně mleté)100 mlsladidlo (med, javorový sirup, agávový sirup...) dle chuti
Navíc:
ořech dle chutisemínka dle chutisušené i čerstvé ovoce dle chuti
ořechová másla dle chutičokoláda dle chutiskořice dle chuti
vanilkový extrakt dle chuti
Čokoládová kaše:
kakao1 lžičkaloupaná konopná semínka1 lžičkachia semínka1 lžička
hořká čokoláda pár kostičeksladidlo (med, javorový sirup, agávový sirup...) dle chutilískové oříšky, mandle dle chuti
pufovaná quinoa dle chutibanán1/2 ks
Skořicová kaše:
skořice1 lžičkaloupaná konopná semínka1 lžičkarozinky dle chuti
goji dle chutisladidlo (med, javorový sirup, agávový sirup...) dle chutivlašské ořechy dle chuti
jablko1/2 ks
mléko 300 ml, ovesné vločky (i žitné, pohankové...klasické i jemně mleté) 100 ml, sladidlo (med, javorový sirup, agávový sirup...) dle chuti, ořech dle chuti, semínka dle chuti, sušené i čerstvé ovoce dle chuti, ořechová másla dle chuti, čokoláda dle chuti, skořice dle chuti, vanilkový extrakt dle chuti, kakao 1 lžička, loupaná konopná semínka 1 lžička, chia semínka 1 lžička, hořká čokoláda pár kostiček, sladidlo (med, javorový sirup, agávový sirup...) dle chuti, lískové oříšky, mandle dle chuti, pufovaná quinoa dle chuti, banán 1/2 ks, skořice 1 lžička, loupaná konopná semínka 1 lžička, rozinky dle chuti, goji dle chuti, sladidlo (med, javorový sirup, agávový sirup...) dle chuti, vlašské ořechy dle chuti, jablko 1/2 ks

Příprava

Zhruba před měsícem jsem zase přišla na chuť ovesným kaším (díky, sestřičko!) a teď se jich nemůžu nabažit. Obvykle si je chystám na svačinu, střídám je s domácí granolou a jogurtem, ale ani jako snídaně to není marný. Zvlášť teď v zimě se mi s teplou snídaní v břiše funguje mnohem líp. Nejradši mám kombinaci skořice + jablko a taky čokoláda + banán, ovšem jako na fotce to normálně zdaleka nevypadá. Většinou totiž všechny ingredience (vyjma čerstvého ovoce) nahážu do hrnce rovnou při vaření. Chutě se hezky prolnou, ořechy lehce změknou a taky to zabere mnohem méně času. Jenže co si budeme povídat, taková kaše zrovna vábně nevypadá, tak tu pro vás mám jednu i s banánovými hvězdičkami.

Základní ovesná kaše

V rendlíku smícháme mléko a vločky, na mírném plameni za stálého míchání přivedeme k varu a zhruba 2 minuty povaříme. Podle chuti osladíme a přidáme další ingredience. 

TIP: Pokud máte rádi kaše, ve kterých stojí lžíce, přidejte vloček o trochu více. Myslete ale na to, že kaše houstne postupně, a to i po odstavení ze sporáku. Navíc do ní poté vmícháte i oříšky, ovoce apod., tím se také zahustí. Konzistenci, která vám bude vyhovovat, asi neodhadnete hned napoprvé - o důvod víc si kaši udělat i příště.

Čokoládová kaše

V rendlíku smícháme mléko, vločky a kakao, na mírném plameni za stálého míchání přivedeme k varu. Přidáme semínka a čokoládu (případně i oříšky a mandle) a zhruba 2 minuty povaříme. Nakonec podle chuti osladíme, přelijeme do misky a dozdobíme oříšky, pufovanou quinoou a kolečky banánu.

Skořicová kaše

V rendlíku smícháme mléko, vločky a skořici, na mírném plameni za stálého míchání přivedeme k varu. Přidáme semínka, rozinky a goji (případně i oříšky a mandle) a zhruba 2 minuty povaříme. Nakonec podle chuti osladíme, přelijeme do misky a dozdobíme ořechy a jablkem nakrájeným na kostičky.

Oříšky, sušené ovoce, semínka a další zdravé potraviny doporučujeme nakoupit na eshopu SVĚT PLODŮ


2018-02-26 Dezerty

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy10 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI