Ovesné palačinky s ricottou pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
ovesné vločky100 gmléko (dětem plnotučné)160 mlvejce1 ks
ricotta100 gmed, cukr nebo libovolný sirup dle chuti
ovesné vločky 100 g, mléko (dětem plnotučné) 160 ml, vejce 1 ks, ricotta 100 g, med, cukr nebo libovolný sirup dle chuti

Příprava

Může to být snídaně, ale klidně i oběd nebo sváča. Narozdíl od klasických palačinek z mouky ovšem mnohem vydatnější a bohatější. 

Ano, čtete správně - tak jednoduché to je. Jen tři suroviny plus náplň ;) Vločky zalijte mlékem, ideálně teplým, abyste urychlili proces "nacucávání", ale není to až tak nutné. Nechce 20 - 30 minutek odstát, aby vločky změkly. Poté rozmixujte s jedním vajíčkem na hladkou kaši. Smažte pozvolna na kvalitní nepřilnavé pánvi, můžete zlehka vytřít tukem. Ricottu ochuťte medem nebo sirupem, palačinky s ní pomažte a zarolujte. Servírujte s ovocem. 

Dětská specifika:

  • recept vzhledem k přítomnosti mléka řadím do kategorie od 1 roku (mělo by navíc být čerstvé a plnotučné), ale i mladším dětem se dá palačinka udělat do vody či nějaké rostlinné mléčné alternativy
2015-06-08 Dezerty

Poznámka

Z uvedených surovin připravíte 2 palačinky, které bohatě stačí na 1 porci pro dospělého člověka, jelikož jsou mnohem hutnější než klasické.

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídladěti
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
děti
Druh přípravypečení
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI