Quinoová kaše s jablky pro děti od 6 měsíců zpět

Ingredience:
quinoa (použila jsem bílou)1/2 hrnkuvoda/mléko/rostlinné mléko1,5 hrnkuvětší jablko1 ks
skořice1/2 lžičkyricotta či tvaroh (od 1 roku)1 vrchovatá lžíce
quinoa (použila jsem bílou) 1/2 hrnku, voda/mléko/rostlinné mléko 1,5 hrnku, větší jablko 1 ks, skořice 1/2 lžičky, ricotta či tvaroh (od 1 roku) 1 vrchovatá lžíce

Příprava

Cinik by o ní řekl, že je to taková zahuštěná přesnídávka. Výživář by řekl, že je to dobrá snídaně bohatá na sacharidy i bílkoviny. A máma říká, že je to rychlovka, která dětem chutná.

Quinou alespoň dvakrát propláchněte a poté dejte do hrnce a přidejte trojnásobné množství vody. Přihoďte také oloupané a na měsíčky nakrájené jablko a cca půl lžičky skořice. Přiveďte k varu, stáhněte plamen, přikryjte poklicí a vařte, dokud se všechna voda nevsákne (mělo by to trvat přibližně čtvrt hodiny). Poté hrnec odstavte, přidejte vrchovatou lžíci ricotty, tvarohu nebo jiného mléčného výrobku (dětem do 1 roku doporučuju jen jogurt nebo zakysanou smetanu, případně můžete vynechat zcela, kaše je chutná i bez toho) a společně rozmixujte. Můžete doladit přidáním dalších jablek, oříšků nebo libovolných semínek.

Já jsem zdobila karamelizovanými jablky. Pokud je budete chtít také vyzkoušet, pak v pánvi rozehřejte lžíci přepuštěného másla a opečte na ní na kolečka nakrájená jablka (o síle zhruba 5 mm). Až budou jablka ze spodní strany hotová, poprašte je krystalovým cukrem a obraťte. Cukr v másle zkaramelizuje a vytvoří dokonalou baštu. Tuto úpravu bych ale u nejmenších dětí nevolila, jde samozřejmě o přidaný cukr.

Dětská specifika:

  • Quinoa je vhodná pro děti od 6 měsíc, proto tedy věkové stanovení celého receptu.
  • Pozor na skořici jakožto alergen (doporučuji spíše až od 1 roku).
  • Ricotta či tvaroh je vhodný od 1 roku, dětem od 9 měsíců můžete kaši zjemnit jogurtem či zakysanou smetanou. Nejmenším dětem můžete úplně vynechat, kaše je chutná i bez toho.
  • Kaše je přirozeně sladká, není potřeba ji malým dětem doslazovat.
2018-11-20 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy20 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI