Sezamové sušenky pro děti od 2 - 3 let zpět

Ingredience:
sezamová pasta (lze použít i burákové máslo)100 gmáslo60 gcukr krupice80 g
hladká mouka (špaldová, typ 630)200 gvejce1 ks
sezamová pasta (lze použít i burákové máslo) 100 g, máslo 60 g, cukr krupice 80 g, hladká mouka (špaldová, typ 630) 200 g, vejce 1 ks

Příprava

Poslední den letošního školního roku je u nás ve znamení odchodu dcery z předškoličky. Po prázdninách už půjde jako velká slečna do té pravé a opravdické školky. Na rozloučenou s dětmi a hlavně skvělými tetami v našem Dráčku jsme pekly sušenky. Snad budou školičkovému osazenstvu chutnat tak jako mamince, která se musela hodně držet, aby to dětem nesnědla.

Všechny uvedené ingredience vypracujte v těsto. Pokud by bylo stále příliš lepkavé, přidejte ještě trošku mouky, neb každá saje trošku jinak. Těsto patří mezi ty, se kterými si musíte dát trošku práce, ale určitě se to vyplatí. Válejte na zhruba půlcentimetrovou vrstvu a vykrajujte tvary, použít můžete i sušenková vykrajovátka s reliéfem, měl by se na nich udržet. Nejlépe uděláte, pokud budete těsto válet přes dva pečící papíry nebo mikrotenové sáčky, pak se vám bude pracovat daleko lépe. Pokud potřebujete, klidně si jej ještě podsypte i troškou mouky. Pracujte rychle, aby se vám těsto neroztápělo, neboť je docela mastné (vrátí se vám to ale na křehkosti sušenek). Pečte v troubě vyhřáté na 180°C horkovzduch, a to přibližně 8 minut. 

Po vychladnutí jsou sušenky křupavé. Pokud chcete, aby změkly, uložte je do dózy s kouskem jablka, velmi brzy nasají jeho vláhu a změknou.

Dětská specifika

  • sušenky řadím do kategorie od 2 - 3 let především kvůli obsahu sezamu, který je jako prudký alergen takto zařazen i v tabulkách, které pro stanovování používám
2016-07-01 Dezerty

Autor:

Počet porcí
40
 porcí
Typ jídlachuťovky
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravypečení
Příležitostdětská oslava
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI