Šmakouní koláč s mákem a švestkami (od 3 let) zpět

Ingredience:
Šmakoun ( 200g)1 balenívejce3 ksmléko200 ml
olej100 mlcukr1 hrnekcelozrn. špaldová mouka1 hrnek
pšeničná hl. mouka1 hrnekkypřící prášek bezfosfátový1 ksvypeckované švestky1 velká hrst
mák mletý1 hrstkadrobenka1 velká hrst
Šmakoun ( 200g) 1 balení, vejce 3 ks, mléko 200 ml, olej 100 ml, cukr 1 hrnek, celozrn. špaldová mouka 1 hrnek, pšeničná hl. mouka 1 hrnek, kypřící prášek bezfosfátový 1 ks, vypeckované švestky 1 velká hrst, mák mletý 1 hrstka, drobenka 1 velká hrst

Příprava

Manželé Šmakounovic mi přivezli novou várku kuchařek (ty navíc teď najdete na eshopu za krásnou akční cenu!) a s nimi i zásobu Šmakounů na pokusy. A taky švestičky z jejich zahrádky. To by byl hřích nedat to dohromady a něco dobrého z toho neupéct, že? Nejsem si jistá, jestli ta zbývající balení na pokusy budou, protože tohle je taková dobrota, že upeču zase tyhle buchty i z toho zbytku.

Šmakouna nakrájejte na drobnější kousky a společně s vejci a mlékem rozmixujte na hladké pyré. Poté přemístěte do mísy a smíchejte s ostatními ingrediencemi v těsto, které je podobné tomu na bublaninu.

Těsto nalijte na vysypaný nebo pečícím papírem vystlaný plech. Přidejte makovou náplň a vypeckované švestky. Pečte v troubě vyhřáté na 180°C přibližně 45 minut nebo jinak dle zkušeností s vlastní troubou.

2021-10-18 Dezerty

Poznámka

MÁMA V KUCHYNI 2 Kniha receptů Máma v kuchyni 2 Baví vás recepty na tomto blogu a rádi byste je měli po ruce i v klasické papírové podobě? Pak přesně pro vás je kuchařka Máma v kuchyni, kterou můžete objednat za zvýhodněnou cenu ZDE. 4. MÍSTO – MAMABLOG ROKU Moc děkuji za podporu v letošním ročníku ankety Mamablog roku, která mě vynesla na mé oblíbené 4. místo. ???? 4. MÍSTO – BLOGERKA ROKU Děkuji za vaše hlasy, které mi pomohly i letos obhájit bramborovou medaili a tedy 4. místo mezi nejlepšími food blogerkami u nás. V hlasování veřejnosti byl můj blog zvolen čtvrtým nejoblíbenějším mezi všemi českými foodblogy! Bramborová mu sluší a já vám za vaši podporu moc děkuji! :) 4. MÍSTO V ANKETĚ BLOGERKA ROKU 2016 Můj blog i v letošním roce obhájil pozici mezi nejlepšími foodblogy v této zemi, když v anketě Blogerka roku získal nádhernou bramborovou medaili. Jsem ohromně šťastná a moc vám děkuji za podporu :-) 2. MÍSTO V ANKETĚ MAMABLOG ROKU 2016!!! Moc vám děkuji za všechny hlasy, kterými jste mi zajistili nádhernou stříbrnou příčku v této anketě :-) 6. MÍSTO V ANKETĚ BLOGERKA ROKU 2015 6. místo v anketě Blogerka roku 2015 Můj blog byl zvolen 6. nejlepším v kategorii Foodblogy ankety Blogerka roku 2015. Za vaši podporu vám srdečně DĚKUJI! :-) myTaste.cz Šmakouní koláč s mákem a švestkami (od 3 let) 21. 9. 2021 Manželé Šmakounovic mi přivezli novou várku kuchařek (ty navíc teď najdete na eshopu za krásnou akční cenu!) a s nimi i zásobu Šmakounů na pokusy. A taky švestičky z jejich zahrádky. To by byl hřích nedat to dohromady a něco dobrého z toho neupéct, že? Nejsem si jistá, jestli ta zbývající balení na pokusy budou, protože tohle je taková dobrota, že upeču zase tyhle buchty i z toho zbytku. :)) Na menší plech o velikosti cca 20 x 30 cm: 1 balení (200 g) Šmakouna 3 vejce 200 ml mléka 100 ml oleje 1 hrnek cukru 1 hrnek celozrnné špaldové mouky 1 hrnek pšeničné hladké mouky 1 kypřící prášek do pečiva (používám bezfosfátový) švestky a maková náplň dle chuti Šmakouna nakrájejte na drobnější kousky a společně s vejci a mlékem rozmixujte na hladké pyré. Poté přemístěte do mísy a smíchejte s ostatními ingrediencemi v těsto, které je podobné tomu na bublaninu. Těsto nalijte na vysypaný nebo pečícím papírem vystlaný plech. Přidejte makovou náplň a vypeckované švestky. Pečte v troubě vyhřáté na 180°C přibližně 45 minut nebo jinak dle zkušeností s vlastní troubou. Dětská specifika: Mák je pro svou horší stravitelnost a náchylnost k plísním a žluknutí tabulkově řazen od 2 - 3 let, stejně tak i vyšší obsah bílkovin díky Šmakounu a vejcím není ideální pro malé děti. Pro dospělé je ale naopak velmi žádoucí a určitě doporučuju si množství bílkovin navyšovat zvláště při mlsání. Celozrnná mouka může být pro malé děti hůře stravitelná, zde je ale v kombinaci s moukou bílou a navíc děti stanoveného věku by ji již měly strávit bez problémů.

Autor:

Počet porcí
10
 porcí
Typ jídladěti
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
děti
Druh přípravypečení
Příležitostdětská oslava
Čas přípravy60 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI