Špaldová bublanina s medem a višněmi pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
vejce3 ksmed110 gacidofilní mléko nebo kefír150 ml
olej100 mlhladká špaldová mouka (celozrnná)200 gkypřící prášek do pečiva1/2 balíčku (6 g)
višně nebo libovolné ovoce dle potřeby
vejce 3 ks, med 110 g, acidofilní mléko nebo kefír 150 ml, olej 100 ml, hladká špaldová mouka (celozrnná) 200 g, kypřící prášek do pečiva 1/2 balíčku (6 g), višně nebo libovolné ovoce dle potřeby

Příprava

Léto se blíží a s ním i vidina nového, čerstvého a zralého ovoce. Moje hospodyňkovské smýšlení mě tedy poňouká, že je potřeba uvolnit místo v mrazáku na nové dobroty. Sahám proto do jeho útrob a vytáhnu…višně! 

Z vejce oddělte žloutky a bílky. Ty vyšlehejte v pěnu a odložte stranou. Pokračujte šleháním žloutků, ke kterým můžete přidat i med a postupně acidofilní mléko a olej. Poté ještě půl balíčku prášku do pečiva a závěrem hladkou špaldovou mouku. Nakonec opatrně vmíchejte i připravený sníh z bílků. Nalijte do vymazaného nebo pečícím papírem vyloženého menšího plechu (můj má rozměr 22x38cm), přidejte ovoce a pečte na cca 180°C asi půl hodinky, dokud nebude bublanina klasicky do zlatova. 

P.S.: Jistě jste si všimli, že v koláči není žádný cukr a je slazený medem. Pokud se ale rozhodnete použít kyselejší ovoce, jako jsou například tyto moje višně, doporučuji trošku je cukrem shora přecejen posypat, pokud kyselou chuť vyloženě nepreferujete. 

Dětská specifika

  • celozrnná mouka, med a celá vejce jsou surovinami, které považuji za nevhodné pro děti do 1 roku. Mám navíc za to, že takto malé děti ještě nemají natolik zavedený stravovací režim, aby měly potřebu mlsat, proto řadím do receptů pro starší
2016-05-09 Dezerty

Autor:

Počet porcí
10
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI