Tvarohový koláč s bílou čokoládou pro děti od 2 - 3 let zpět

Tvarohový koláč:
máslo100 gbílá čokoláda100 gvejce2 ks
krupicový cukr100 gkypřící prášek6 ghladká mouka100 g
tvaroh ve vaničce750 g
Jahodovo-meduňkový přeliv:
jahody300 gmeduňka15 stonkůmoučkový cukr nebo libovolný sirup dle chuti
máslo 100 g, bílá čokoláda 100 g, vejce 2 ks, krupicový cukr 100 g, kypřící prášek 6 g, hladká mouka 100 g, tvaroh ve vaničce 750 g, jahody 300 g, meduňka 15 stonků, moučkový cukr nebo libovolný sirup dle chuti

Příprava

Pekla jsem ho na setkání u pěstitele bylinek. Chtěla jsem něco lehkého, svěžího, letního, něco, co chuť bylinek krásně jemně doplní. Myslím, že se povedlo, a určitě jsem tento koláč nepekla naposledy, je totiž opravdu vynikající.

Ve vodní lázni rozpusťte společně čokoládu a máslo, dobře promíchejte a na chvíli odstavte. Mezitím si vyšlehejte vejce s cukrem do pěny a vmíchejte také rozpuštěnou čokoládu s máslem. Přidejte kypřící prášek a mouku, a závěrem lehce vmíchejte také vaničkový tvaroh. Hotovou směs nalijte na menší plech (rozměry cca 23 x 33 cm) vystlaný pečícím papírem a pečte v troubě při 150°C (horkovzduch) přibližně 30 minut. Poté ještě zvyšte teplotu na 180°C a dopečte dozlatova. Před krájením koláč nechte vychladnout.

Jahody rozmixujte s lístky meduňky, a případně i cukrem nebo sirupem, pokud nemáte vyloženě sladké letní plody. hotový koláč servírujte s tímto přelivem a čerstvým ovocem.

Dětská specifika:

  • Koláč obsahuje bílou čokoládu a také cukr, nedá se tedy považovat za příklad zdravé stravy. Z tohoto důvodu věkové doporučení od 2 - 3 let.
  • Na druhou stranu se nebojím označit jej za lepší alternativu kupovaným cukrovinkám, protože obsahuje poměrně malé množství mouky i cukru a naopak vysoké množství zdravého tvarohu. Není přeslazený ani velmi tučný.
2017-03-31 Dezerty

Autor:

Počet porcí
10
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy60 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI