Vláčné sušenky s ovesnými vločkami zpět

Ingredience:
hladká mouka130 gprášek do pečiva1/4 lžičkyjedlá soda1/2 lžičky
sůl špetkatřtinový nebo kokosový cukr80 gmáslo150 g
vanilkový extrakt1/2 lžičkyovesné vločky80 gkůra z 1 pomeranče dle chuti
kůra z 1 citronu dle chutišťáva z pomeranče2 lžičkyvejce2 ks
fitness směs nasekaná nahrubocca 180 - 200 g
hladká mouka 130 g, prášek do pečiva 1/4 lžičky, jedlá soda 1/2 lžičky, sůl špetka, třtinový nebo kokosový cukr 80 g, máslo 150 g, vanilkový extrakt 1/2 lžičky, ovesné vločky 80 g, kůra z 1 pomeranče dle chuti, kůra z 1 citronu dle chuti, šťáva z pomeranče 2 lžičky, vejce 2 ks, fitness směs nasekaná nahrubo cca 180 - 200 g

Příprava

Tyto ovesné sušenky se staly okamžitě populární nejen u nás doma, ale i u širšího okruhu přátel. Záhadně mizí z mísy a nikdy jich není dost. Díky ořechům jsou křupavé, ale přitom vláčné. Na sušenkách nemá cenu šetřit, já jim vždy dopřeju pořádnou dávku jak oříšků, tak sušeného ovoce. Oblíbila jsem si používat fitness směs, což je kvalitní směs již namíchaných ořechů, brusinek a rozinek. Vy si ale můžete namíchat svojí vlastní kombinaci, protože fantazii se meze nekladou. Sušenky se mimo jiné hodí i jako skvělý jedlý dárek, stačí vybrat krásnou skleněnou dózu a efekt je zaručen. Pro velké mlsouny ještě doporučuji sušenky napůl máčet do hořké čokolády.

Troubu předehřejeme na 190°C a plech vyložíme pečícím papírem. Ve větší míse smícháme prosátou mouku, jedlou sodu, prášek do pečiva a sůl. Do jiné mísy dáme na kostičky nakrájené změklé máslo, cukr, vanilkový extrakt, citronovou i pomerančovou kůru i šťávu a vše dobře promícháme. Nakonec přidáme prošlehaná vejce a znovu zamícháme. Poté přidáváme po částech směs mouky a dále ovesné vločky. Nakonec přidáme směs ořechů a brusinek, kterou jsme předtím krátce rozsekali v robotu. Z těsta tvoříme kuličky, které dáváme na plech v dostatečném rozestupu. Lžící kuličky lehce zploštíme do placiček a sušenky pečeme cca 11 - 13 minut, dokud okraje nebudou zlatavě hnědé a křupavé. Upečené sušenky necháme vyhladnout na plechu a pak už jen ochutnáváme.

2016-08-12 Dezerty

Poznámka

Místo fitnees směsi můžete použít cca 80 g ořechů a 120 g brusinek s rozinkami.

Autor:

Počet porcí
20
 porcí
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI