Bramborové válečky se švestkovým rozvarem zpět

Ingredience:
brambory500 ghrubá mouka (+ na podsypání)150 gvejce1 ks
sůl špetkastrouhanka dle potřebymáslo dle potřeby
Rozvar:
pokrájené švestky4 hrsticukr4 lžícerum2 lžíce
skořice1/2 lžičky
brambory 500 g, hrubá mouka (+ na podsypání) 150 g, vejce 1 ks, sůl špetka, strouhanka dle potřeby, máslo dle potřeby, pokrájené švestky 4 hrsti, cukr 4 lžíce, rum 2 lžíce, skořice 1/2 lžičky

Příprava

Tuhle dobrotu od babičky jsem milovala. Někdo má rád válečky s mákem, jiný s máslovou strouhankou.. Variací je nespočet, u nás doma to mají děti rozdělené - Vendulka miluje s rozvarem a Petik zas s mákem.

Brambory uvařené ve slupce oloupeme, nastrouháme a vysypeme doprostřed válu, uděláme důlek, do něj rozklepneme vejce, které osolíme, aby zůstalo krásně žluté, osolíme trochu i brambory a přidáme mouku. Vypracujeme husté hladké těsto, vyválíme dlouhý váleček, který nožem rozřežeme na stejnoměrné válečky. Připravené válečky vaříme ve vroucí vodě. Po vyjmutí válečky vložíme do mísy a přelijeme máslem, nebo rozpuštěným sádlem a můžeme servírovat – s mákem, upraženou strouhankou, nebo s ovocným rozvarem sypané skořicovým cukrem a mandlemi.

Rozvar

Švestky vypeckujeme, pokrájíme a dáme do hrnce rozvařit. Potom přidáme skořici, cukr a rum, necháme krátce probublat a je hotovo.

2019-07-08 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI