Bramborovo-polentové ovocné knedlíky pro děti od 6 měsíců zpět

Ingredience (7 velkých knedlíků):
vařené brambory300 ginstantní polenta150 gmooučkový cukr2 lžíce
vejce1 ks
Dále budete potřebovat:
švestky dle potřebymák dle potřebyrozpuštěné máslo dle potřeby
vařené brambory 300 g, instantní polenta 150 g, mooučkový cukr 2 lžíce, vejce 1 ks, švestky dle potřeby, mák dle potřeby, rozpuštěné máslo dle potřeby

Příprava

Švestky a mák, to je prostě dokonalá kombinace. Knedlík k nim patří bramborový a polenta už je jen taková malá tečka na závěr, která jídlo trošku znevšední a ozdraví.

Brambory uvařte vcelku a nechte vychladnout. Poté je nastrouhejte na jemném struhadle a nebo je rozmašírujte šťouchadlem na brambory. Přidejte jedno vejce, dvě lžíce moučkového cukru a 150g polenty a vypracujte těsto, které je velmi podobné tomu na klasické bramborové knedlíky. 

Švestku (nebo jiné vybrané ovoce) v tomto těstě obalte a vařte ve vroucí vodě asi 7 minut. Podávejte zasypané mákem a cukrem, přelité máslem, a nebo třeba se sladkou strouhankou či oblíbeným sirupem. 

Dětská specifika:

  • odhlédnu-li od faktu, že bych šestiměsíční dítě necpala sladkými knedlíky, a budu-li jídlo hodnotit pouze podle použitých základních surovin (brambory, polenta, ovoce), pak by na nich nemělo být ani pro takto malé dítě nic nevhodného. Při výrobě bych použila pouze vaječný žloutek (2 žloutky místo 1 celého vejce) a nedoporučovala bych sypat mákem (vhodný od 2 let).
2016-08-10 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
3
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI