Bulgurové placky se sušenými rajčaty pro děti od 1 roku zpět

Ingredience (cca 10 placek):
bulgur90 gvejce2 kssušená rajčata dle chuti
česnek2 stroužkymenší červená cibule1 ksrýžová moukacca 4 lžíce
oregano1 lžičkasůl dle chuti
bulgur 90 g, vejce 2 ks, sušená rajčata dle chuti, česnek 2 stroužky, menší červená cibule 1 ks, rýžová mouka cca 4 lžíce, oregano 1 lžička, sůl dle chuti

Příprava

Přišla mi nádherná sušená rajčátka od Kouzla koření. Jsou červená, slaďoučká a voní jižním sluncem. I proto se mi jejich chuť hned spojila s létem, Itálií a vůní oregana. Všechno jsem to zakomponovala do tohoto receptu a vznikly výtečné bulgurové placky, ke kterým se určitě budu vracet, a to nejen při vzpomínce na léto u moře.

Bulgur uvařte podle návodu na obalu (zpravidla se buď vaří cca čtvrt hodiny a nebo zalévá horkou vodou a nechá odstát). Případnou zbylou vodu slijte a bulgur propláchněte studenou, aby vychladl, a nebo nechte vychladnout samovolně. Poté přidejte dvě rozmíchaná vejce, najemno nasekanou cibuli i česnek, oregano, sůl a nasekaná rajčata. Promíchejte a zahustěte rýžovou mokou. Pokud nemáte rýžovou, použijte klasickou hladkou, myslím si, že by to mělo fungovat stejně, jen množství si ohlídejte, abyste neměli placky příliš suché.

Vzniklé těstíčko je lepkavé, ale drží pohromadě. Uplácejte z něj placičky (nejlépe jen lžící) a pečte je na pečícím papíře v troubě na 180°C (horkovzduch) přibližně 20 minut. Nebo je méně zdravě můžete i usmažit v pánvi. 

Jako příloha se hodí libovolné maso, nebo například salát, jako vidíte na mé fotografii. Pokud budete placky podávat se salátem, doporučuji přidat do něj sýr, vejce nebo luštěninu, abyste do porce doplnili bílkoviny.

Dětská specifika:

Použitelnost receptu si umím dost dobře představit i pro děti mladší roku (pokud to jejich kousací schopnosti dovolují), ovšem jeho podstatnou chuťovou složkou jsou sušená rajčata, která mohou být hůře stravitelná a také prosolená, proto celkové zařazení receptu od jednoho roku.

Celé vejce od 1 roku (vyšší množství bílkovin).

Pokud chcete vyzkoušet verzi pro menší děti, použila bych namísto celého vejce žloutek, rajčata a koření vynechala. Pak získáte základ, který je bez problémů vhodný od zařazení lepku (cca 8 měsíců).

2018-02-01 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
3
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravypečení
Příležitostostatní
Čas přípravy45 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI