Chřestové rizoto s kuřecím masem pro děti od 9 měsíců zpět

Ingredience:
rýže arborio100 gkuřecí prsa200 gzelený chřest60 g
malá šalotka1 kskuřecí vývarcca 1/2 ltymián3 snítky
máslo2 oříškysůl dle chutiparmezán (dětem od 1 roku) dle chuti
rýže arborio 100 g, kuřecí prsa 200 g, zelený chřest 60 g, malá šalotka 1 ks, kuřecí vývar cca 1/2 l, tymián 3 snítky, máslo 2 oříšky, sůl dle chuti, parmezán (dětem od 1 roku) dle chuti

Příprava

Dvě novinky v mojí kuchyni - tou první je multifunkční hrnec, který mi na pokusy věnovala společnost Tefal. Takže začínám zodpovědně pokusovat! Tou druhou je nádherný svazek českého chřestu, který jsem si přivezla ze Slavností chřestu v Ivančicích. Díky obojímu jsme dnes měli k obědu tuto dobrotu. 

Multicooker nastavíme na funkci FRY, rozpustíme v něm oříšek másla a orestujeme nadrobno nakrájenou cibulku a kostičky kuřecího masa, které jsme předtím zlehka osolili. Této funkci stačí 5 - 10 minut. Závěrem smažení nasypeme do hrnce rýži, promícháme a krátce společně orestujeme. Poté hrnec zastavíme, přepneme na funkci RISOTTO PILAF, podlijeme vývarem, přidáme čerstvý tymián, umístíme nástavec na vaření v páře, na který položíme chřest, a necháme vařit do té doby, než hrnec oznámí vyvaření vody. Poté ještě využijeme funkci udržování v teple, abychom nechali rýži v hrnci dojít. Na závěr zjemníme oříškem másla, případně dosolíme dle chuti. Podáváme se strouhaným parmezánem. 

Pokud nejste šťastnými majiteli tohoto kuchyňského pomocníka, realizujte celý postup na sporáku v pánvi. Narozdíl od hrnce budete ale muset trošku více míchat a vaření hlídat, vývar/vodu doporučuju do risotta dolévat postupně - vždy nechat rýži vypít všechnu tekutinu a opět dolít.

A můj tip: Pokud nevaříte pro děti, podlévat můžete na střídačku taky bílým vínem. 

Dětská specifika

  • máslo je vhodné pro děti přibližně od třičtvrtě roku
  • cibule je tabulkově vhodná od 1 roku - mohla by nadýmat, proto pokud na nadýmání vaše malé dítě trpí, z receptu ji vynechejte
  • taktéž kořenící přípravky (sůl i parmezán plný soli) bych malému dítěti vynechala - nejdříve od roka
2015-05-27 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojvíno bílé
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI