Chřestové rizoto s kuřecím masem pro děti od 9 měsíců zpět

Ingredience:
rýže arborio100 gkuřecí prsa200 gzelený chřest60 g
malá šalotka1 kskuřecí vývarcca 1/2 ltymián3 snítky
máslo2 oříškysůl dle chutiparmezán (dětem od 1 roku) dle chuti
rýže arborio 100 g, kuřecí prsa 200 g, zelený chřest 60 g, malá šalotka 1 ks, kuřecí vývar cca 1/2 l, tymián 3 snítky, máslo 2 oříšky, sůl dle chuti, parmezán (dětem od 1 roku) dle chuti

Příprava

Dvě novinky v mojí kuchyni - tou první je multifunkční hrnec, který mi na pokusy věnovala společnost Tefal. Takže začínám zodpovědně pokusovat! Tou druhou je nádherný svazek českého chřestu, který jsem si přivezla ze Slavností chřestu v Ivančicích. Díky obojímu jsme dnes měli k obědu tuto dobrotu. 

Multicooker nastavíme na funkci FRY, rozpustíme v něm oříšek másla a orestujeme nadrobno nakrájenou cibulku a kostičky kuřecího masa, které jsme předtím zlehka osolili. Této funkci stačí 5 - 10 minut. Závěrem smažení nasypeme do hrnce rýži, promícháme a krátce společně orestujeme. Poté hrnec zastavíme, přepneme na funkci RISOTTO PILAF, podlijeme vývarem, přidáme čerstvý tymián, umístíme nástavec na vaření v páře, na který položíme chřest, a necháme vařit do té doby, než hrnec oznámí vyvaření vody. Poté ještě využijeme funkci udržování v teple, abychom nechali rýži v hrnci dojít. Na závěr zjemníme oříškem másla, případně dosolíme dle chuti. Podáváme se strouhaným parmezánem. 

Pokud nejste šťastnými majiteli tohoto kuchyňského pomocníka, realizujte celý postup na sporáku v pánvi. Narozdíl od hrnce budete ale muset trošku více míchat a vaření hlídat, vývar/vodu doporučuju do risotta dolévat postupně - vždy nechat rýži vypít všechnu tekutinu a opět dolít.

A můj tip: Pokud nevaříte pro děti, podlévat můžete na střídačku taky bílým vínem. 

Dětská specifika

  • máslo je vhodné pro děti přibližně od třičtvrtě roku
  • cibule je tabulkově vhodná od 1 roku - mohla by nadýmat, proto pokud na nadýmání vaše malé dítě trpí, z receptu ji vynechejte
  • taktéž kořenící přípravky (sůl i parmezán plný soli) bych malému dítěti vynechala - nejdříve od roka
2015-05-27 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojvíno bílé
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI