Čočkový salát s grilovanou zeleninou zpět

Ingredience:
čočka2 hrníčkymenší cuketa1 ksmenší lilek1/2 ks
žlutá paprika1 kscherry rajčátka20 kscibule1 ks
jarní cibulka2 kssekané bylinky hrstolivový olej2 lžíce
vinný ocet1 lžícegrilovací koření dle chutisůl dle chuti
pepř špetka
čočka 2 hrníčky, menší cuketa 1 ks, menší lilek 1/2 ks, žlutá paprika 1 ks, cherry rajčátka 20 ks, cibule 1 ks, jarní cibulka 2 ks, sekané bylinky hrst, olivový olej 2 lžíce, vinný ocet 1 lžíce, grilovací koření dle chuti, sůl dle chuti, pepř špetka

Příprava

Dostal se mi do rukou recept pana Cuketky s názvem „Omlouvám se, pane Ottolenghi“ na čočkový salát výše zmíněného kuchaře, který se zdá býti velmi pracný, avšak jak již z názvu článku plyne, všechna námaha by měla stát zato. 

To musím rozhodně vyzkoušet! Jenže horké letní dny si žádají rychlá provizorní řešení. A tak vzniknul salát, který je tímto receptem pouze inspirován, a i tak je naprosto vynikající! Co teprve, kdybych vyzkoušela postup celý. Tak příště! Omlouvám se, pane Cuketko.

Začneme přípravou čočky. Jedná-li se o tu klasickou, kterou jsem použila já, je dobré si tuto den předem namočit. Čočku uvaříme – jen tak, aby byla měkká, ale aby se zároveň nerozpadala. Trvá to asi 15 minut. Použít samozřejmě můžete i jiný, na rozvařování ne tak citlivý druh čočky. Než se čočka uvaří, nakrájíme si a ugrilujeme zeleninu. Lilek, papriku a cuketu nakrájíme na kostičky, přidáme cherry rajčátka, vše vložíme do pekáčku, zastříkneme olivovým olejem, posypeme kořením a dáme na cca 20 minut grilovat do trouby. V polovině pečení podlijeme troškou vody, aby se vytvořil výpek.

Uvařenou čočku slijeme, přidáme grilovanou zeleninu i s výpekem, doplníme sekanými bylinkami a cibulí, ochutíme octem, olivovým olejem, dosolíme a dopepříme dle chuti.  

2014-06-11 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlazeleninová jídla
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
zeleninová jídla
Druh přípravygrilování
Příležitostgrilování
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI