Čočkový salát s grilovanou zeleninou zpět

Ingredience:
čočka2 hrníčkymenší cuketa1 ksmenší lilek1/2 ks
žlutá paprika1 kscherry rajčátka20 kscibule1 ks
jarní cibulka2 kssekané bylinky hrstolivový olej2 lžíce
vinný ocet1 lžícegrilovací koření dle chutisůl dle chuti
pepř špetka
čočka 2 hrníčky, menší cuketa 1 ks, menší lilek 1/2 ks, žlutá paprika 1 ks, cherry rajčátka 20 ks, cibule 1 ks, jarní cibulka 2 ks, sekané bylinky hrst, olivový olej 2 lžíce, vinný ocet 1 lžíce, grilovací koření dle chuti, sůl dle chuti, pepř špetka

Příprava

Dostal se mi do rukou recept pana Cuketky s názvem „Omlouvám se, pane Ottolenghi“ na čočkový salát výše zmíněného kuchaře, který se zdá býti velmi pracný, avšak jak již z názvu článku plyne, všechna námaha by měla stát zato. 

To musím rozhodně vyzkoušet! Jenže horké letní dny si žádají rychlá provizorní řešení. A tak vzniknul salát, který je tímto receptem pouze inspirován, a i tak je naprosto vynikající! Co teprve, kdybych vyzkoušela postup celý. Tak příště! Omlouvám se, pane Cuketko.

Začneme přípravou čočky. Jedná-li se o tu klasickou, kterou jsem použila já, je dobré si tuto den předem namočit. Čočku uvaříme – jen tak, aby byla měkká, ale aby se zároveň nerozpadala. Trvá to asi 15 minut. Použít samozřejmě můžete i jiný, na rozvařování ne tak citlivý druh čočky. Než se čočka uvaří, nakrájíme si a ugrilujeme zeleninu. Lilek, papriku a cuketu nakrájíme na kostičky, přidáme cherry rajčátka, vše vložíme do pekáčku, zastříkneme olivovým olejem, posypeme kořením a dáme na cca 20 minut grilovat do trouby. V polovině pečení podlijeme troškou vody, aby se vytvořil výpek.

Uvařenou čočku slijeme, přidáme grilovanou zeleninu i s výpekem, doplníme sekanými bylinkami a cibulí, ochutíme octem, olivovým olejem, dosolíme a dopepříme dle chuti.  

2014-06-11 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlazeleninová jídla
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
zeleninová jídla
Druh přípravygrilování
Příležitostgrilování
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI