Dýňové vafle (od 1 roku) zpět

Ingredience:
syrová očištěná dýně250 gvejce2 ksmléko100 ml
olej100 mlhladká špaldová mouka250 gkypřící prášek1/2 sáčku
syrová očištěná dýně 250 g, vejce 2 ks, mléko 100 ml, olej 100 ml, hladká špaldová mouka 250 g, kypřící prášek 1/2 sáčku

Příprava

Budu hrozně neskromná, ale tady fakt musím. Jsou boží! Mají boží barvu i boží chuť. A jako bonus se dají jíst nasladko i naslano. Ať žije dýně!! 

Dýni nakrájejte na menší kostky a uvařte do změknutí (do deseti minut by to mělo být). Pokud máte k dispozici dýni hokaido a její slupka je pěkná, nemusíte ji ani loupat. Slupka je jedlá a barva vaflí bude díky ní sytější.

Uvařenou dýni přesuňte do mixéru a přidejte vejce a olej. Rozmixujte na hladké pyré. Poté postupně přidávejte mléko, mouku a kypřící prášek, dokud nebude těsto hotové. Jeho konzistence je lehce žvýkačková, ale toho se nelekejte. Pečte v rozpáleném přístroji na vafle, dokud se hezky nepropečou.

Jak jsem nastínila už v úvodu, vafle můžete podávat ve sladké i slané verzi. Ve slané jsme je měli například s vejcem, šunkou a sýrem, ale určitě se hodí třeba i špenát, kozí sýr nebo červená řepa. Ve sladké verzi jsme si moc pochutnali, když jsem vafle doplnila dušenými jablíčky se skořicí, přidat do nich můžete třeba i trošku perníkového koření, aby byl dojem podzimu dokonalý.

2021-01-18 Hlavní chody

Poznámka

Recept vznikl ve spolupráci s Russell Hobbs, jejichž vaflovač Fiesta (resp. sendvičovač s výměnnými kryty na vafle) jsem na tomto receptu testovala. Dětská specifika: Jako u většiny mlsání, i u tohoto receptu řadím do kategorie od 1 roku především z důvodu, že u dítěte, které ještě nemá ustálený jídelníček, a základním stravovacím zvyklostem se teprve učí, není potřeba tímto způsobem přilepšovat a podávat sladké. Dalším důvodem je i obsah mléka a vajec, které se také nedoporučují do 1 roku.

Autor:

Počet porcí
6
 porcí
Typ jídladěti
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
děti
Druh přípravyvaření
Příležitostdětská oslava
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI