Kančí hřbet se švestkovou omáčkou z pomalého hrnce zpět

Ingredience:
kančí hřbet1 kgvelká cibule1 ksvelká mrkev1 ks
velká petržel1 ksceler1/2 ksjalovec4 kuličky
badyán1 hvězdičkacelá skořicecca 2 cmcitronová kůra1/4 lžičky
domácí švestková povidla4 lžícepolosladké červené víno200 mlmáslo2 plátky
sůl dle chutipepř dle chuti
kančí hřbet 1 kg, velká cibule 1 ks, velká mrkev 1 ks, velká petržel 1 ks, celer 1/2 ks, jalovec 4 kuličky, badyán 1 hvězdička, celá skořice cca 2 cm, citronová kůra 1/4 lžičky, domácí švestková povidla 4 lžíce, polosladké červené víno 200 ml, máslo 2 plátky, sůl dle chuti, pepř dle chuti

Příprava

Můj pomocník v kuchyni číslo jedna (když nepočítám dceru), měl dnes noční směnu. A opravdu se činil. Hned jak jsem ráno vešla do kuchyně, linula se ke mně nebezpečně hříšná vůně. Vydržet do oběda si vyžádalo poslední zbytky mojí vůle (smích).

Pozn.: Možná je to hřích, připravovat kančí hřbet takto. Slušela by mu určitě hlavně minutková úprava. My to ale takto milujeme a dá si s námi i tříletá dcera.

Kančí hřbet očistíme a odblaníme. Pokud se na délku nevejde do pomalého hrnce, překrojíme ho na dvě části. Cibuli nakrájíme nahrubo a nasypeme na dno hrnce. Na ní položíme maso a přidáme švestková povidla. Zeleninu očistíme, nakrájíme na kostky a zasypeme s ní maso. Přihodíme ještě jalovec, badyán, skořici, citrónovou kůru, osolíme, opepříme a vše zalijeme 200 ml červeného vína a 200 ml vody/vývaru. Na vrch položíme dva plátky másla a pomalíme na stupeň LOW asi 8 hodin. Poté maso vyjmeme, vybereme koření a zbytek rozmixujeme na omáčku (pyré). Případně můžeme ještě dosolit. Jako přílohu jsem tentokrát zvolila špecle, ale hodí se určitě i houskový knedlík nebo opékané brambory. Snad si pochutnáte stejně jako my.

2017-01-02 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
6
 porcí
Typ jídlamasa
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
masa
Druh přípravyvaření
Příležitostslavnostní večeře
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojvíno bílé
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI