Kapustovo-fazolové karbanátky (od 1 roku) zpět

Ingredience:
kapusta250 gvařené červené fazole240 gvejce2 ks
česnek3 stroužkycibule1 ksstrouhaného sýra50 g
strouhanka80 grýžová mouka40 gsůl1 špetka
kapusta 250 g, vařené červené fazole 240 g, vejce 2 ks, česnek 3 stroužky, cibule 1 ks, strouhaného sýra 50 g, strouhanka 80 g, rýžová mouka 40 g, sůl 1 špetka

Příprava

V receptech tak nějak úplně pozapomněla na kapustu a zjistila jsem to až tehdy, kdy jste poptávali recept na kapustové karbanátky bez masa. Tak jsem to hned napravila a jedny pro vás vytvořila. 

Kapustu naloupejte na listy a dobře omyjte (zvláště ve spárách uvnitř košťálu zůstává často nepořádek). Hoďte do hrnce s vroucí vodou a krátce povařte (cca 5 minut), aby se vám kapusta lépe mixovala.

Do mixéru dejte uvařené fazole (pokud máte z plechovky, tak pouze fazole bez nálevu), nakrájenou spařenou kapustu, dvě vejce, sýr, česnek a cibuli. Rozmixujte na pyré (nemusí být úplně do hladka, pokud to nepreferujete).

Dochuťte solí a zahustěte strouhankou a moukou. Její množství se může mírně lišit dle toho, jak šťavnatou jste měli kapustu, proto si případně množství dolaďte tak, aby se vám s hmotou dobře pracovalo. Pokud nemáte mouku rýžovou, můžete použít například kukuřičnou, pohankovou či klasickou pšeničnou či špaldovou.

Z těstíčka tvarujte placky o velikosti karbanátků. Ty pak můžete smažit na pánvi s malým množstvím tuku, či zdravěji upéct taky na tukem potřeném plechu v troubě (180°C horkovzduch přibližně půl hodiny). Pokud si chcete ušetřit práci a mít jídlo z jednoho pekáče, můžete na plech do trouby přihodit i brambory a upéct si tak přílohu. Velké kousky brambor doporučuju chvilku předvařit, tenčí plátky není potřeba.

2021-10-18 Hlavní chody

Poznámka

Dětská specifika: Recept řadím do kategorie od 1 roku především kvůli obsahu fazolí. Ty jsou jakožto luštěniny doporučovány právě od tohoto věku. Pozor také na horší stravitelnost a nadýmavost česneku a cibule.

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlazeleninová jídla
Receptzdravá
Složitost receptulehká
Typ receptu
zeleninová jídla
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI