Kuře na rajčatech s celozrnnými kolínky zpět

Ingredience:
kuřecí maso1 kspaprika (barva dle chuti - žlutá, bílá)1 kscherry rajčata v konzervě dle potřeby
hřebíček dle chutikmín špetkanové koření dle chuti
skořice špetkacelozrnná kolínka dle ptřeby
kuřecí maso 1 ks, paprika (barva dle chuti - žlutá, bílá) 1 ks, cherry rajčata v konzervě dle potřeby, hřebíček dle chuti, kmín špetka, nové koření dle chuti, skořice špetka, celozrnná kolínka dle ptřeby

Příprava

Další takový můj fitness receptík, který vás nemusí trápit.

Celozrnná kolínka jsou z těstovin má oblíbená asi. Celá tato směs ve mně evokuje klasickou rajskou, kterou jsem modifikovala na zdravější verzi. Těstoviny nerozvářím, mám je radši tvrdší a celozrnné, případně semolinové. Celozrnné těstoviny mi připomínají trochu chuť oříšků, které zbožňuji. Joo, kdyby nebyly tak drahé.

Připravíme si kuřecí stehenní, které zbavíme kostí, tuku, blanek a kůže. Stehno nakrájíme na menší kostičky. Dále si připravíme papriku, cherry rajčata, pasírovaná rajčata v konzervě.

Kuřecí kostky vložíme do hrnce, přidáme nakrájenou papriku, rajčata a zalijeme pasírovanými rajčaty z konzervy. Přidáme do směsi hřebíček, nové koření, špetku skořice a kmín. Směs vaříme/dusíme do změknutí zhruba 15 – 20 minut.

Celozrnná kolínka propláchneme a dámě vařit. Stačí 8 minut, záleží, jakou značku koupíte, ale těstoviny vaříme „al – dente“, tedy na skus.

Dobrou chuť!

2014-03-10 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlamasa
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
masa
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy20 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI