Pečená kuřecí stehna s rýží z jednoho pekáče zpět

Ingredience:
kuřecí stehna4 ksrýže2 hrnky (250 ml)kukuřice1 hrnek
hrášek1 hrnekvývar3 hrnkystředně velká cibule1 ks
jarní cibulka dle potřebyolej dle potřebysůl1/2 lžičky
máslo dle potřebykoření na pečené kuře dle chuti
kuřecí stehna 4 ks, rýže 2 hrnky (250 ml), kukuřice 1 hrnek, hrášek 1 hrnek, vývar 3 hrnky, středně velká cibule 1 ks, jarní cibulka dle potřeby, olej dle potřeby, sůl 1/2 lžičky, máslo dle potřeby, koření na pečené kuře dle chuti

Příprava

Miluji jednoduché, nenáročné recepty a to jsou často ty "z jednoho pekáče". Líbí se mi, že se "sami pečou v troubě" a já mám čas mezi tím dělat jiné domácí práce. Takže dnes zatím co jsem žehlila prádlo z celého týdne, tak se v troubě připravoval oběd. A ještě jsem dostala extra pochvalu od maminky, prý tento lehký mňamkový oběd mám dělat častěji. Přeji pohodou slunečnou sobotu!

Nejprve si kuřecí stehna osolíme a posypeme kořením na pečené, nebo grilované kuře. Do pekáčku dáme olej a na něm orestujeme připravená stehna z obou dvou stran. Poté kuřecí stehna vyjmeme a na výpeku orestuje na jemno pokrájenou cibuli. Pak pekáček stáhneme z plotýnky a přidáme na cibuli 2 hrnky proprané rýže, kukuřici, hrášek, pokrájenou jarní cibulku, přidáme půl čajové lžičky soli, zalijeme vývarem a promícháme. Napovrch vložíme 4 plátky másla, na které položíme orestovaná kuřecí stehna. Pak už jen přikryjeme víkem pekáče a pečeme při 200°C asi 35 minut přikryté. Nakonec odklopíme a necháme odpařit zbytek vody a také dopéci kůrčičku na kuřecích stehnech – dopékáme cca 15 minut a můžeme servírovat.

Vendy tip! Recept je normovaný na 4 porce, ale pokud je vás k obědu méně, můžete jako já dát péci jen tři stehna (rýže vám zůstane, třeba k večeři…). Na dvě porce je to jednodušší, protože postačí jen vydělit dvěma.

2016-07-19 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlamasa
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
masa
Druh přípravypečení
Příležitostslavnostní večeře
Čas přípravy60 min
Nápojvíno bílé
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI