Placky z černé čočky (od 1 roku) zpět

Ingredience:
černá čočka syrová100 gvelká mrkev1 ksvejce2 ks
jemně mleté ovesné vločky70 gčesnek1-2 stroužekysůl1 špetka
černá čočka syrová 100 g, velká mrkev 1 ks, vejce 2 ks, jemně mleté ovesné vločky 70 g, česnek 1-2 stroužeky, sůl 1 špetka

Příprava

Černá čočka je v poslední době můj velký oblíbenec. Tak oblíbený oblíbenec, že jsem schopná ji jíst prostě jen tak, bez ničeho. Díky spolupráci s Grizly.cz jí mám teď i slušnou zásobu. No, jenže to bych doma úplně nepochodila, kdybych jim naservírovala “jen” vařenou čočku, takže je potřeba vymýšlet různé obměny. Třeba placky!

Čočku uvařte dle návodu na obalu do změknutí. Mělo by to trvat přibližně 20 minut. Do hrnce k ní hned od začátku vaření přidejte také očištěnou a na silnější kolečka nakrájenou mrkev.

Až se čočka s mrkví uvaří a vychladne, slijte vodu a přemístěte do mixéru či vezměte k ruce mixér tyčový. Přidejte vejce i česnek a rozmixujte. Já jsem tedy mixla směs jen tak napůl, aby některé kousky čočky zůstaly celé, přišlo mi to tak chutnější i estetičtější.

Do vzniklé kaše přidejte najemno namleté vločky (můžete je i jemně mleté už koupit) a dle chuti osolte. Pokud vaříte pro dospělé nebo starší strávníky, myslete na to, že luštěniny do sebe hodně soli nasají, můžete tedy placky osolit o malinko více, než jak to cítíte na chuti kaše – sůl se trošku ztratí.

Ze vzniklého těstíčka upatlejte zhruba osm placek o výšce přibližně 1 centimetr. V pánvi rozpalte malé množství oleje a placky na něm dozlatova opečte.

Hodí se podávat s nějakým dipem či salátem, protože luštěniny mají někdy takovou “sušší” chuť.

2021-10-18 Hlavní chody

Poznámka

Dětská specifika: Luštěniny jsou obecně doporučovány od 1 roku, kdy už by dítě mělo být schopno je strávit. Nejdříve bych ale luštěniny otestovala na nějakém běžném příkrmu, do kterého bych jich pár přidala. Vysloveně luštěninové jídlo jako toto bych vařila až po vyzkoušení.

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlazeleninová jídla
Receptzdravá
Složitost receptulehká
Typ receptu
zeleninová jídla
Druh přípravypečení
Příležitostpiknik
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI