Sekaná, šťouchané brambory zpět

Ingredience:
mletá maso mix (50% hovězí a 50% vepřové)1 kgvejce2 ksvětší cibule1 ks
česnek2 stroužkystrouhanka2 lžícehrubá mouka2 hrsti
sladká mletá paprika dle chutimajoránka dle chutisůl1 lžíce
cukr1 lžícepepř dle chuti
Šťouchané brambory:
brambory500 gmáslo dle potřebyvelká cibule3 ks
sůl dle chutipepř dle chutijarní cibulka dle chuti
mletá maso mix (50% hovězí a 50% vepřové) 1 kg, vejce 2 ks, větší cibule 1 ks, česnek 2 stroužky, strouhanka 2 lžíce, hrubá mouka 2 hrsti, sladká mletá paprika dle chuti, majoránka dle chuti, sůl 1 lžíce, cukr 1 lžíce, pepř dle chuti, brambory 500 g, máslo dle potřeby, velká cibule 3 ks, sůl dle chuti, pepř dle chuti, jarní cibulka dle chuti

Příprava

Sekaná je výborná v tom, že se může konzumovat k obědu jako teplý pokrm a k večeři jen za studena s chlebem, jak ji máte rádi vy? My jsme ji v pořadu Hezky česky s Vendy a Adamem připravili se šťouchačkama.

Do mletého masa nasypeme lžíci cukru a soli, přilijeme 200 ml vody, vše dobře promícháme a necháme do druhého dne proležet v lednici. Do uleželého mletého masa přidáme ostatní ingredience a vše dobře promícháme.

Jednu ruku si namočíme a dáme trochu mletého masa na dlaň druhé ruky a postupně přidáváme až k předloktí, takže máme na celé jedné ruce hrubý váleček masa, který si uplácáme do tvaru šišky. Volnou mokrou rukou si sekanou na ruce hezky uhladíme a položíme ji opatrně do pekáče, kde ji uhladíme i z druhé strany. Teď už jen podlijeme asi 200 ml vody, přikryjeme víkem a pečeme asi 40 minut ve vyhřáté troubě na 200 °C. Pak odkryjeme a pečeme ještě 10-20 minut, aby se nám vytvořila kůrčička.

ŠŤOUCHANÉ BRAMBORY

Brambory uvaříme v osolené vodě do měkka, slijeme vodu a rozšťoucháme. Nakonec vmícháme na másle usmaženou cibulku, osolíme, opepříme a přidáme jarní cibulku.

Fotos: Katalin Sándor

Všechny recepty z pořadu najdete na webu TV Paprika CzSkwww.tvpaprika.cz

2019-11-28 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
6
 porcí
Typ jídlamasa
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
masa
Druh přípravypečení
Příležitostslavnostní večeře
Čas přípravy60 min
Nápojpivo
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI