Špagety s krevetami a cherry rajčaty zpět

Ingredience:
těstoviny (ideálně spaghetti, vermicelli)500 gčerstvé krevety250 gcherry rajčátka500 g
bílé víno1 dcčesnek1 stroužekolivový olej2 lžíce
hladkolistá petržel, jemně nasekaná dle chutisůl dle chutipepř dle chuti
těstoviny (ideálně spaghetti, vermicelli) 500 g, čerstvé krevety 250 g, cherry rajčátka 500 g, bílé víno 1 dc, česnek 1 stroužek, olivový olej 2 lžíce, hladkolistá petržel, jemně nasekaná dle chuti, sůl dle chuti, pepř dle chuti

Příprava

Milujete krevety? Pokud ano, mám pro vás dnes opravdu jednoduchý a zároveň vynikající recept na špagety s krevetami. Stačí nám pár základních surovin, abychom si tuto italskou přímořskou specialitu mohli připravit i u nás doma.

Kromě snadno dostupných surovin, jako je třeba kvalitní olivový olej nebo špagety, budeme potřebovat i čerstvé krevety. Já dávám přednost čerstvým rybám, které u nás bohužel bývají někdy velmi těžko k sehnání, pokud nepočítáme ryby vystavené na pultech běžných supermarketů, které tam většinou leží už pár dní.

Proto jsem ráda, že jsem objevila Přátelé lososa. Byla to vlastně náhoda, protože majitel firmy Filip ke mně před časem začal chodit na italštinu.

Je to úžasný člověk, mladý kluk, co si splnil sen mít každý den na stolu opravdu čerstvé ryby! Začal je sám dovážet do Čech, hned ten samý den po výlovu. Filipa znám už nějaký pátek a proto vím, že svou práci dělá opravdu s láskou, jako málokdo. Pokud chcete mít doma na talíři opravdu čerstvé ryby, tak se určitě podívejte na jeho web.

A teď si ukážeme náš dnešní recept!

Dáme vařit vodu na těstoviny, jakmile vře, tak ji osolíme. Mezitím na pánvi osmahneme česnek (rozmáčkneme jej ideálně hranou nože), přidáme krevety. Zalijeme vínem a necháme ho odpařit. Přidáme na půlky pokrájená cherry rajčata. Necháme podusit. Pokud se nám omáčka začne vysušovat, můžeme přidat trochu vody z těstovin. Nakonec ochutíme omáčku solí a pepřem. Hotové těstoviny scedíme a smícháme s omáčkou. Podáváme posypané petrželí a ideálně s italským vínem.

2019-11-05 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlatěstoviny
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
těstoviny
Druh přípravyvaření
Příležitostslavnostní večeře
Čas přípravy30 min
Nápojvíno bílé
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI