Zapečené brambory zpět

Ingredience:
brambory2 kguzenina500 gvejce4 ks
mléko200 mlolej dle potřebysůl dle chuti
pepř dle chutisušený česnek dle chutijarní cibulka dle chuti
brambory 2 kg, uzenina 500 g, vejce 4 ks, mléko 200 ml, olej dle potřeby, sůl dle chuti, pepř dle chuti, sušený česnek dle chuti, jarní cibulka dle chuti

Příprava

Krásný páteční večer všem! Konečně je tady víkend a můžeme být zase celá rodina pohromadě, to na víkendech miluji. Dnes jsme měli takové obyčejné jídlo, jako jsou zapečené brambory, ale i tyto obyčejná jídla mají své kouzlo "domácí kuchyně". Přeji Vám ze srdce pohodový víkend!

Nejprve si oloupeme brambory, které nakrájíme na tenké plátky (použila jsem kuchyňského elektrického pomocníka). Zapékací misku, nebo pekáček vymažeme olejem a vyložíme půlkou množství nakrájených brambor. Brambory osolíme, opepříme, posypeme sušeným česnekem a na ně vyskládáme na tenké plátky nakrájenou uzeninu. Zase posypeme pokrájenou jarní cibulkou a završíme druhou půlkou nakrájených brambor, které osolíme, opepříme a posypeme sušeným česnekem. Pečeme při 200°C asi 30 minut, poté zalijeme mlékem s rozkvedlanými vejci a necháme dopéct do zlatavé barvy, cca 15-20 minut.

2016-08-22 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
6
 porcí
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravyzapékání
Příležitostostatní
Čas přípravy90 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI